Назад

VEGANAURY. ТРИ УРОКИ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ

Чи може ваш пацієнт стати вегетаріанцем в цьому місяці? Veganuary – некомерційна організація, яка заохочує людей в січні місяці вести веганський спосіб життя, що поступово набирає популярність. Внаслідок екологічних проблем, проблем зі здоров’ям або надзвичайно популярних документальних фільмів Netflix, чимало ваших пацієнтів могли дати собі новорічну обіцянку – дотримуватись веганского або вегетаріанського способу життя.

Погана новина полягає в тому, що зміни, що несе в собі веганська дієта, прирівнюється до необхідних людині, щоб схуднути. Не буде великою несподіванкою значна кількість невдалих спроб відмови від тваринної їжі. Насправді, незважаючи на багаторічну пропагандистську діяльність з боку груп захисту тварин та екології , а також зростання впливу зірок в соціальних мережах щодо веганства, тільки 5% американців вважають себе вегетаріанцями – число, яке не сильно змінилося за останнє десятиліття.

Доброю новиною є те, що поступові зміни в раціоні є цілком можливими. Лікарі спостерігають сотні, якщо не тисячі пацієнтів, які змінюють свої звички харчування заради  нормалізації своєї ваги. Конструктивний покроковий підхід допоможе з будь-якої новою дієтою, включаючи веганську, вегетаріанську та інші.

Урок 1: Насолоджуйтесь життям

Кожна дієта для схуднення має свою історію успіху. Національний реєстр з контролю ваги містить у собі історії тисяч зареєстрованих, які в середньому втрачали 30 кілограмів протягом 5,5 років. Більшість людей дотримуються дієти з низьким вмістом жирів (ймовірно, тому що вона була найпопулярніша ще з часів створення реєстру), інші успішно дотримуються дієти з низьким вмістом вуглеводів, кето-дієти і багато інших. Головним є те, що люди, які змінили власне харчування, насолоджуються життям.

Більшість людей навіть не відчуває, що вони дотримуються певної дієти. Вам повинна подобатись та їжа, ті страви, що складають основу вашого раціону. Важливо, щоб ви почували себе комфортно, дотримуючись певної моделі харчування. Головною метою для більшості пацієнтів є здорове тіло, і для досягнення цієї мети потрібно вибрати дієту, яка є найбільш зручною саме для вас. Існує безліч різноманітних видів, це стосується і рослинної дієти.

Існує багато вегетаріанських дієт на вибір. Від плану харчування, що дозволяє пити газовану воду і вживати продукти, такі як картопля фрі, гамбургери і печиво, до круп, овочів та фруктів, рослинних жирів (авокадо, горіхи, насіння, тофу, оливкова та інші олії). Вегетаріанство пропонує на диво великий спектр продуктів харчування.

Насправді для багатьох людей кращий підхід до рослинної дієти може бути зовсім не  вегетаріанським. Вони дотримуються таких стратегій, як «Понеділок без м’яса», виключення одного виду м’яса, тільки вегетаріанські сніданки або вегетаріанський раціон з включенням риби, молочних продуктів і / або яєць, і багато іншого.

Урок 2: Вести щоденник

Для людей корисно мати систему, що нагадує їм про зміни, які відбуваються в їх раціоні та житті. Завдяки щоденнику можна відстежувати: добову калорійність, кількість білків, жирів, вуглеводів, відсотковий вміст макронутрієнтів і т. д. На сьогоднішній день існує велика кількість програм, що допомагають відстежувати добову калорійність, та повний аспект мікро і макронутрієнтів, вітамінів та мінералів, тощо.

З появою смартфонів щоденники харчування стали більш доступними, ніж будь-коли. До того ж, вони є дуже зручними і містять у собі багато додаткових функцій: розрахунок добової активності, введення особистих даних, відстеження прогресу, тощо. Це робить процес схуднення цікавим і дуже зручним.

Урок 3: Починайте повільно і думайте просто

Введення у свій план нових дієтичних стратегій – завдання не з простих. Це потребує терпіння та поступових дій. Так само як у бойовому мистецтві, людина не отримує одразу чорний пояс, а починає з білого, вивчає основи і багато падає.

Управління вагою і прийняття вегетаріанського способу життя полягає в надбанні кулінарних навичок і вивченні нових рецептів, зміни харчових звичок, і найскладніше – пояснити рідним та друзям обраний спосіб життя. Крім того, для дітей і людей з хронічними захворюваннями, зміни повинні бути підкріплені консультаціями з лікарями та іншими кваліфікованими медичними працівниками, такими як дієтологи, що володіють знаннями про те, як уникнути потенційних помилок і ризиків щодо власного здоров’я.

Однією з найбільш поширених помилок є уявлення про те, що для успіху потрібні складні, дорогі страви, на приготування яких потрібна вічність. Хоча насправді все набагато простіше: домашній бутерброд і фрукти замість фастфуду; вода замість солодких газованих напоїв.

Замість того, щоб прагнути досконалої дієти, можливо, людям, які хочуть вести вегетаріанський спосіб життя, слід орієнтуватися на прагнення до мінімуму м’яса, яким вони можуть чесно насолодитися, а згодом – поступово відмовитися. Поступові і обдумані дії гарантують успіх і здорове тіло.

 

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *