Назад

Асоціація

Шановні колеги! Дорогі друзі!

Вітаємо вас на сторінці Всеукраїнського громадського об’єднання «Асоціація дієтологів України».

Наша Асоціація – є професійним об’єднанням лікарів-дієтологів та інших спеціалістів з вищою медичною освітою, які мають наукові і практичні інтереси у галузі харчування.

У цьому році виповниться 10 років з моменту заснування Асоціації дієтологів України. Її засновниками стали станом на 2012 рік головні спеціалісти з дієтології майже усіх областей України – від Житомирської і Чернігівської до Луганської, Донецької та АР Крим.

Ми працюємо в усіх напрямках, які стосуються харчування населення України та окремих його груп. Намагаємось об’єднувати зусилля для змін пріоритетів і звичок наших громадян з іншими зацікавленими сторонами – від органів державної влади до громадських об’єднань та діячів.

Голова мета діяльності Асоціації дієтологів України – поліпшення здоров’я українських дітей та дорослих через адвокацію змін до законодавства, розробку та поширення рекомендацій з харчування, інформаційні та комунікаційні кампанії, навчання спеціалістів медичного та педагогічного профілю тощо.

За минулі десять років нам вдалось ініціювати реформу організації харчування у закладах охорони здоров’я, взяти участь у підготовці Національного плану заходів щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку, законопроєкту щодо обмеження транс жирів у харчових продуктах, Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, Постанови КМУ про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку тощо.

Асоціація організує п’ять науково-практичних конференцій щороку, які збирають сотні зацікавлених спеціалістів з України та з-за кордону. Ми беремо участь в організації, проведені, аналізі та презентації ключових досліджень, які стосуються харчування населення, зокрема, Дослідження здоров’я та поведінкових орієнтацій учнівської молоді, Актуального дослідження фактичного харчування населення України, дослідження STEPS Україна.

Наші плани дуже амбітні, ми прагнемо продовжувати наполегливу працю задля кращого здоров’я та майбутнього для наших співгромадян. Запрошуємо всіх зацікавлених колег долучитися та приєднатися до зростаючого колективу членів Асоціації дієтологів України.

Олег Швець

Президент ВГО «Асоціація дієтологів України»