Назад

Рекомендації по харчуванню для попередження хвороби Альцгеймера

Збільшення частки людей похилого віку серед населення, відповідно, призводить до зростання поширеності хвороби Альцгеймера. Прогнози поважних міжнародних професійних організацій оцінюють глобальну перспективу зростання кількості хворих до 100 мільйонів до 2050 року.

Дотепер не знайдено дійсно високоефективних способів лікування хвороби Альцгеймера. Тому дуже важливим є максимальне використання можливостей запобігання цього інвалідизуючого захворювання. Добре відомим та підтвердженим серйозними науковими доказами фактом є те, що збалансована здорова дієта та регулярне фізичне навантаженння значно зменшує ризик таких небезпечних хвороб, як рак, діабет та атеросклероз. Результати проведених досліджень свідчать про те, що ризик хвороби Альцгеймера також зменшується вдвічі завдяки високій фізичній активності та дотриманню здорової дієти.

Принципи дієтичного харчування для запобігання хворобі Альцгеймера

Для зменшення ризику слід запровадити та дотримуватись наступних змін у харчуванні та способі життя:

– Максимально обмежити споживання насичених жирів та транс-жирів. Перші містяться у великій кількості в м’ясі, жирних молочних продуктах, окремих видах рослинних олій (кокосовій та пальмовій). Транс-жири, які вважаються одними з найбільш небажаних харчових речовин, містяться у технологічно оброблених продуктах: кондитерських, хлібобулочних виробах, а також у смажених стравах. В Україні такі небезпечні жири вказуються на маркуванні, як гідрогенізований рослинний жир або кондитерський жир.

– Основою раціону харчування мають стати різноманітні овочі, бобові, фрукти, цільні злаки – представники рослинних продуктів харчування. При цьому слід прагнути споживати такі продукти в достатній кількості цілий рік. Замороження, консервація без додавання солі або цукру робить їх доступними без істотної втрати харчової цінності.

– Тридцять грамів або одна жменя горіхів та насіння на день забезпечує фізіологічну потребу в природньому вітаміні Е.

– Збагачені продукти або дієтичні добавки є безпечним та надійним джерелом вітаміну В12, забезпечення яким зменшується у похилому віці. Рекомендованою денною нормою цього вітаміну є 2,4 мкг.

– При виборі мультивітамінних та мінеральних комплексів доцільно обирати такі, що не містять заліза та міді. Додаткову кількість заліза слід вживати лише за показаннями та рекомендаціями лікаря.

– У теперішній час продовжує вивчатись роль алюмінію у розвитку хвороби Альцгеймера. Тим не менше, розумним буде відмовитись від використання посуду, антацидів та інших продуктів із вмістом алюмінію.

– Вкрай важливим для попередження хвороби Альцгеймера є регулярне фізичне навантаження, особливо на свіжому повітрі. Намагайтесь ходити пішки у жвавому темпі щонайменше 40 хвилин тричі на тиждень.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *