Назад

Європейське товариство кардіологів (ЄТК): полеміка навколо захисту «збалансованої дієти». Рівень споживання молочних продуктів та червоного м’яса, як і раніше, відрізняється від існуючих рекомендацій

MUNICH – це збалансована дієта найздоровіших людей у ​​всьому світі, що містить велику кількість фруктів, овочів та молочних продуктів, а також характеризується споживанням червоного м’яса та низьким вмістом жиру, вуглеводів. Саме про це свідчить дослідження PURE.

 

Дослідження полягало у спостереженні більш ніж 138 тисяч чоловік з 21 країни з різним економічним рівнем. Його результати були представлені на засіданні Європейського товариства кардіологів Ендрю Менте, доктором філософії Університету Макмастер в Гамільтоні, Онтаріо. На підставі отриманих даних було створено раціон харчування, що базується на основі зв’язку зі смертністю.

 

Порівняння усереднених показників найнижчого квентилю, асоційованого зі смертністю з найвищим квентилем:

 

Вуглеводи: 54,0% проти 69,1% від щоденного споживання калорій

Жири: 28,3% проти 18,5% від щоденного рівня споживання енергії

Протеїн: 17,9% проти 11,9% від щоденного рівня споживання енергії

Фрукти та овочі: 8,4 проти 1,8 порцій на добу

Молочні продукти: 3,0 порції на відміну від 0,6 порцій щодня

Неперероблене червоне м’ясо: 1,4 проти 0,3 порцій на добу

Горіхи та бобові: 2,5 проти 0,7 порцій на добу

 

При вивченні результатів декількох великих когортних спостережень, з’ясувалось, що серед когорт, де використовувались дієти, близькі до запропонованих PURE як здорові, мали менший зв’язок із загальною смертністю та серйозними серцево-судинними захворюваннями, включаючи інфаркт міокарда та інсульт, ніж інші когорти.

 

Зокрема, після коригування по віку, статі, рівню освіти, співвідношенню талії до стегна, рівня фізичної активності, загальної кількості спожитої енергії, наявності цукрового діабету, використанню лікарських засобів що впливають на показники ліпідів крові та артеріального тиску, а також кластеризації по центру, було встановлено, що з 31 566 пацієнтів, які увійшли в дослідження ONTARGET, когорти з найкращим раціоном харчування (18 або більше балів по шкалі від 5 до 35 балів) мали загальний коефіцієнт ризику смертності 0,76 (95% ДІ 0,68-0,84) у порівнянні з показниками з протилежної групи, в якій цей показник складав 11 або менше балів. Для основних серцево-судинних захворювань коефіцієнт ризику був більш скромним (0,86) і мав значення для тренду, а не для характеристики окремих груп.

 

Наслідки

 

Менте зазначив, що незважаючи на полеміку навколо попереднього звіту щодо даних, продемонстрованих PURE, “споживання поживних речовин, вуглеводів, білку та жирів не суперечить існуючим принципам”. “Що дещо відрізняється від керівних принципів, так це два харчових продукти: молочні та необроблені м’ясні продукти, але навіть по відношенню до них, результати наших досліджень не показують, що ви споживаєте їх жахливу кількість”.

 

Аналіз був більш інформативним щодо загальної моделі, ніж у відношенні до окремих її компонентів. Пояснюючи високий рівень споживання фруктів та овочів у найздоровішому режимі харчування, порівняно з минулими результатами дослідження PURE, він сказав для MedPage Today, що використання більше 3-4 порцій на добу не несе додаткової користі.

 

Проте Менте додав: “Якщо ви їсте більше фруктів і овочів, то ви їсте менше чогось іншого, і саме це може піти вам на користь”.

 

“Ця ідея модерації є розумною”, – коментує Фред Масуді, доктор медичних наук, Колорадоський університет в Аврорі. “Дієта, про яку йде мова, є відносно збалансованою та помірною”.

 

“Це, безумовно, узгоджується з тим, про що стверджує Американська асоціація серцево-судинних захворювань”, – коментує Маріел Джессоп, доктор медичних наук, головний науковий співробітник Американської серцевої асоціації.

 

Вона також сказала, що “коли є певні невідповідності, я думаю, що їх пояснення полягає в тому, що країни з низьким рівнем доходу можуть мати різні потреби у білках або навіть інші потреби в натрії, ніж країни з високим рівнем доходу”.

 

“Дієти нерідко наближаються до крайнощів …. Дискримінації наряду з ексклюзивністю користуються великою популярністю”, – прокоментував сесійну промову Барбари Касадеі її співмодератор, доктор медичних наук, Д.Ф. Хіл, з Оксфордського університету, Англія. “Легше виключити компонент раціону цілком, ніж залишити всього потроху.  Насправді, не існує альтернативи збалансованому харчуванню”.

 

Обмеження

 

Когортні дослідження включали в аналіз результати таких досліджень, як PURE, ONTARGET / TRANSCEND, INTERHEART і INTERSTROKE – всі вони мали доповнюючий одне одного дизайн та включали різну кількість міжнародних популяцій, починаючи з 21 країни в PURE до 52 у INTERHEART.

 

Хоча дослідники підкреслювали переваги глобального образу дієти в порівнянні з більшістю попередніх досліджень, які вивчали лише країни Заходу, інші сприйняли це як вплив на загальмованість серед цих західних країнах.

 

“Дуже важко повністю відрегулювати соціальні чинники, такі, як бідність”, – зазначила Касадеі. “У спостережному дослідженні ви завжди сподіваєтесь це відкорегувати. Для мене” квентіль 1″ відповідає дуже бідним людям, які не мали достатньо грошей на протеїн або достатньо грошей на покупку якісної їжі …”.

 

“Якщо населення страждає від недоїдання через неадекватне харчування окремих чи всіх людей, то цільне молоко та неперероблене м’ясо будуть служити альтернативою висококалорійній та збагаченій білком їжі”, – додала вона. “Було б корисно бачити результати у відповідності до характеристики країни чи регіону щодо ступеню розвитку економіки, або іншої метрики, яка може мати вплив на адекватність споживання їжі населенням”.

 

Менте стверджує, що отримані висновки “широко застосовуються” і мають відношення до населення не тільки Сполучених Штатів, наприклад, це стосується приблизно 20 000 людей у ​​Канаді, Швеції та Польщі.

 

Однак він визнав обмеженість даних спостережень, незважаючи на значне коригування потенційно складних чинників. “Це найкраще, що ви можете зробити із спостережними дослідженнями”, – сказав він MedPage Today. “Щоб остаточно відповісти на всі питання, нам потрібні рандомізовані випробування”, незважаючи на труднощі.

 

Він назвав споживання жиру на рівні 28% таким, що відповідає більшості існуючих керівництв з харчування, проте він не стосується DASH діти, яка є дієтою з низьким вмістом жиру.

 

“Я думаю, що ви не можете сперечатися щодо дієти DASH, яка була дуже, дуже успішною у втручанні у спосіб життя, допомагаючи знизити артеріальний тиск, головним чином, через зниження ваги”, стверджувала Джессоп, кажучи, що вона була “ретельно протестована” у країнах з високим рівнем доходу.

 

“Я думаю, що як і все інше в медицині, ви повинні підбирати всі рекомендації для кожного пацієнта окремо”, – підсумувала вона.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *