Назад

Як прожити довге і щасливе життя: в цьому можуть допомогти йогурт і фізичні вправи …

Будь то швидка прогулянка з собакою, пробіжка в парку або урок сальси, ми всі знаємо, що вправи здатні підняти наш настрій, а також поліпшити фізичне здоров’я. Але чи знаєте ви, що поєднання ваших регулярних вправ з щоденним вживанням йогурту може виявитися більш корисним для вашого серця і вашого благополуччя, ніж одні тільки вправи?

Це попереднє дослідження припускає, що пробіотичні бактерії, які містяться в йогурті, можуть сприяти зусиллям по запобіганню та лікуванню депресії і зниженню в крові рівня шкідливих жирів, які можуть привести до захворювань серця. Невелике дослідження, проведене серед здорових молодих людей показує, що поєднане споживання йогурту і фізичних вправ може принести більшу користь здоров’ю, ніж йогурт або фізичні вправи окремо.

 

Боротьба з депресією і хворобами серця

Депресія і серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основними проблемами організацій охорони здоров’я в усьому світі. Наразі ведеться пошук безреагентних способів профілактики і лікування цих станів. Хоча дослідження й показали, що при депресії і серцево-судинних захворюваннях можуть бути індивідуальні переваги, пов’язані з йогуртом і фізичними вправами, проте їх комбіновані ефекти були невідомі.

 

В дослідження увійшло 24 здорових студентів університету з Південної Кореї, яких було поділено на 4 групи по 3 чоловіки і 3 жінки в кожній: представники контрольної групи не вживали йогурт і не виконували вправ, друга група  використовувала йогурт (з’їдаючи 83 г простого пробіотичного йогурту після обіду і ввечері), третя група мала щоденні фізичні вправи протягом 40 хвилин, і комбінована група з йогуртом і фізичними вправами. Для оцінки будь яких змін, в крові вимірялись рівні біомаркерів депресії і серцево-судинних захворювань на початку дослідження і через 2 тижні.

 

Гормон «щастя», серотонін, підвищується при поєднанні вживання йогурту та вправ

Серотонін, відомий як гормон «щастя», тому що він допомагає регулювати настрій. Низькі рівні серотоніну пов’язані з депресією. Дослідження показало, що рівень серотоніну збільшився тільки в групі учасників, що мали комбіновану інтервенцію, у вигляді поєднання йогурту і фізичних вправ.

 

Вітамін D – низький рівень якого також пов’язаний з депресією – збільшився в групі учасників, що займались фізичними вправами, але залишився незмінним в інших групах. Це може бути пов’язано з тим, що учасники тренувались на вулиці, тому їх шкіра піддавалась впливу сонячного світла, необхідного для вироблення вітаміну D.

 

«Результати дослідження показали, що поєднання йогурту і фізичних вправ було більш ефективним, у порівнянні з одним йогуртом або фізичними вправами, для запобігання депресії і серцево-судинних захворювань (серцево-судинних захворювань)». – Kim et al, 2018.

 

Йогурт плюс вправи покращує маркери серцево-судинних захворювань

Кількісне порушення співвідношення жирів крові вказуює на ризик серцево-судинних захворювань. Цей стан характеризується підвищенням загального холестерину, холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ-Х) і тригліцеридів та зниженням рівня холестерину ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ-Х). С-реактивний білок (СРБ) є маркером запалення і ще одним корисним індикатором, який може попередити про ризик серцево-судинних захворювань.

 

У дослідженні рівні тригліцеридів і СРБ були значно знижені тільки в комбінованій групі. Не було ніяких змін в рівнях загального холестерину, ЛПНЩ-Х або ЛПВЩ-Х.

 

Як пробіотики можуть бути пов’язані зі зниженим ризиком депресії

Серотонін в основному виробляється в нашому кишечнику, і вчені вважають, що мікробіота кишечника може відігравати важливу роль в його синтезі. Дослідження показують, що пробіотики, які містяться в йогурті, можуть знизити ризик депресії, збільшуючи вироблення серотоніну з амінокислоти триптофану. Результати цього дослідження показують, що фізичні вправи можуть стимулювати цей процес.

 

Автори припускають, що необхідні подальші дослідження з великою кількістю учасників і великою різноманітністю біомаркерів, щоб більш детально вивчити комбінований вплив йогурту і фізичних вправ на депресію та серцеві захворювання.

 

Джерело: Kim HK, Kim SH, Jang CS et al. The combined effects of yogurt and exercise in healthy adults: Implications for biomarkers of depression and cardiovascular diseases. Food Sci Nutr. 2018;6:1968-1974.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *