ЯК ВПЛИВАЄ ЗАСТОСУВАННЯ ЙОДОВАНОЇ СОЛІ НА ВЛАСТИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЧНО-ОБРОБЛЕНИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ? Новини,Рекомендації по харчуванню

Poleznye-svojstva-jodirovannoj-pishhevoj-soli

Дефіцит йоду, який пов’язаний з його недостатнім надходженням з природних джерел – води та харчових продуктів, спричинює важкі наслідки для кожної людини та популяційного здоров’я.

Належне споживання йоду є критично важливим для вагітних жінок, жінок, які годують груддю, дітей та підлітків. Дефіцит цього мікроелементу під час вагітності значно збільшує ймовірність вад розвитку нервової системи та затримки розумового розвитку дитини.

В європейських країнах, додатково до природних джерел йоду, населення отримує його у складі молочних продуктів (до молока йод потрапляє з йодованих кормів для худоби) або у вигляді йодованої солі.

На превеликий жаль, в Україні дотепер не реалізуються системні заходи з профілактики йоддефіцитних станів, тому тільки йодовану сіль споживає менше 20% домогосподарств, а вміст йоду у молочних продуктах взагалі невідомий.

Але цю проблему не можна просто забути і таким чином лишити без розв’язання. Найбільш ефективним, економічно-прийнятним та швидким способом попередження наслідків дефіциту йоду є обов’язкове йодування солі через прийняття відповідного Закону Україні. У цьому законі повинно бути передбачено обов’язкове йодування не лише тієї солі, яка використовується вдома при приготуванні страв, але й на харчовому виробництві.

Споживачі та виробники харчової продукції часто висловлюють занепокоєння щодо можливого погіршення органолептичних властивостей їжі через потенційну нестабільність сполук йоду при використанні йодованої солі. У статті Blankenship et al., надрукованій у вересневому числі журналу Food Science Technology, виконано огляд публікацій, присвячених впливу йодованої солі на органолептичні властивості технологічно-обробленої їжі та спецій.

Аналізувались матеріали з електронних баз (PubMed, Medline) та відкритий пошук із зазначенням ефектів від використання солі, йодованої йодидом калію (КІ) або йодатом калію (КІО3).

Загалом було знайдено 34 дослідження ефекту йодованої солі на 38 типів технологічно-обробленої їжі. Не встановлено доказів того, що використання йодованої солі у виробництві харчових продуктів або спецій супроводжується погіршенням органолептичних властивостей їжі, негативно впливає на сприйняття споживачем або на якість продуктів.

Зважаючи на тенденцію останніх десятиліть до зростання споживання солі у складі готових продуктів із одночасним зменшенням її вживання у складі приготовлених вдома страв, використання йодованої солі у харчовому виробництві є необхідною складовою попередження дефіциту йоду. Відсутність впливу йодованої солі на органолептичні якості харчових продуктів є важливим додатковим аргументом на користь використання такої солі у промисловості.

ЯК ВПЛИВАЄ ЗАСТОСУВАННЯ ЙОДОВАНОЇ СОЛІ НА ВЛАСТИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЧНО-ОБРОБЛЕНИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *