Назад

Щоб уникнути вугрів вибирайте йогурт та сир

Якщо ви прагнете набути гарного кольору шкіри, варто звернути увагу на те, що ви їсте. Вже давно дієта звинувачується в тому, що сприяє виникненню вугрів, а молочні продукти стали головним підозрюваним. Але останнє дослідження показує, що лише певні молочні продукти насправді можна пов’язати з вугрями. І, для запобігання виникненню саме цього типу проблем зі шкірою, його автори радять обирати йогурт та сир.

Вугрі є дерматологічною проблемою підліткового віку, що зустрічається у 50-95% підлітків. Цей стан може привнести страждання в життя молодих людей, особливо тоді, коли вони дуже стурбовані своїм зовнішнім виглядом. Незважаючи на те, що вугрі найчастіше зустрічаються у період статевого дозрівання страждати від них можуть не тільки молоді люди але й особи будь-якого віку та статі.

 

Вивчення зв’язку між молочними продуктами та вугрями

 

Вугрі виникають, коли сальні залози виділяють надто багато шкірного сала, і при цьому у шкірі блокується відкриття фолікулів. Дуже часто західна дієта, особливо коров’яче молоко та молочні продукти, відіграють певну роль у розвитку вугрів.

 

Попередні дослідження, що вивчали цю потенційну роль, дали суперечливі результати. Щоб отримати чіткішу картину, автори цієї статті переглянули 14 досліджень та проаналізували їх результати, маючи надію з’ясувати, чи дійсно ризик виникнення вугрів пов’язаний з молочними продуктами, які ми їмо.

 

Вживання молока було пов’язано з вугрями

 

Їх результати показують, що ризик виявлення вугрів залежить від типу споживаного молочного продукту. Отже, пиття саме молока було пов’язано з наявністю вугрів. Чим більше люди пили цільне або знежирене молоко, тим вищим був ризик виявлення вугрів, кожна додаткова порція цільного молока та знежиреного молока збільшує ризик розвитку вугрів на 13% та 26% відповідно.

 

Йогурт та сир не асоціюються з виникненням вугрів

 

Але при цьому не було ніяких подібних відносин між ризиком появи вугрів та споживанням йогурту або сиру. Огляд авторів включав чотири дослідження, які стосувались вживання йогурту / сиру, і жодне з них не виявило суттєвої зв’язку з появою вугрів незалежно від кількості порцій йогурту або сира.

 

“У цьому мета-аналізі встановлено, що споживання йогурту / сиру ніяк не пов’язане з ризиком розвитку вугрів” – Aghasi M et al., 2018.

 

Чому існують такі відмінності між типом молочних продуктів?

 

Білки, виявлені в молоці та молочних продуктах, збільшують рівень інсуліноподібного фактора росту-1 (IGF-1), який, у свою чергу, стимулює сальні залози, тим самим сприяючи підвищенню продукції шкірного сала а отже, і розвитку вугрів.

 

Молоко та молочні продукти також містять похідні статевих гормонів таких, як естроген, прогестерон та андроген, що може призвести до розвитку вугрів.

 

Автори кажуть, що відсутність зв’язку між споживанням йогурту / сиру та вуграми може бути пов’язана з процесом ферментації. Ферментація за участю пробіотичних бактерій може знизити у молочних продуктах рівень IGF-1, а також інших компонентів, які пов’язані з появою вугрів.

 

За даними авторів, необхідні подальші дослідження, особливо клінічні, які дозволили б підтвердити вплив молока та молочних продуктів на розвиток вугрів. В той же час вже зараз автори рекомендують людям, які бажають уникати вугрів, при виборі молочних продуктів надавати перевагу йогурту та сиру.

 

“Результати даного метааналізу для запобігання появи вугрів рекомендують споживання йогурту / сиру ” – Aghasi M et al., 2018.

Джерело: Aghasi M, Golzarand M, Shab-Bidar S et al.  Dairy intake and acne development: A meta-analysis of observational studies. Clin Nutr. 2018 May 8. pii: S0261-5614(18)30166-3

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *