Назад

Чи отримує ваша дитина достатньо сонячного вітаміну?

Можливо, ви прагнете переконатися, що ваша сім’я харчується здоровою збалансованою дієтою, але, можливо, є один важливий вітамін, на який ви не звертаєте уваги. І швидше за все, ваші діти його не отримують в достатній кількості. Вітамін D, відомий як “сонячний вітамін”, природним чином виробляється в нашій шкірі, коли ми зазнаємо впливу сонячного випромінювання. Але перебування у приміщеннях тривалий час веде до того, що у багатьох молодих людей не вистачає вітаміну D – у розвинутих країнах,  як вважають вчені, це близько 80% дітей.

Комплекс переваг

Це означає, що вони втрачають цілу низку переваг, які приносить вітамін D – від побудови міцних кісток і м’язів до підтримки здорової імунної системи. Вітамін D також може відігравати певну роль у боротьбі з астмою та екземою та запобіганні респіраторним інфекціям, діабету та навіть раку. Їжа, природно, містить лише невелику кількість вітаміну D. То в чому рішення? Щоденне споживання вітамінів у таблетках – це один із способів поповнити рівень вітаміну D, але це може стати дорогим для батьків. Натомість продукти, збагачені вітаміном D, можуть стати більш практичним та простим рішенням, яке зменшує навантаження на батьківські гаманці. Отже, саме це зробили кілька країн. Але чи працює такий підхід?

Фортифікація зменшує ризик дефіциту

У своєму огляді дослідники оцінили 20 досліджень з усього світу, які порівнювали споживання продуктів, збагачених вітаміном D (молоко, крупи, соки, хліб, йогурт та сир), з незбагаченими продуктами у дітей віком від 1 до 18 років. Загалом на початку досліджень у 47% дітей бракувало вітаміну D. Дослідження показали, що збагачення їжею значно підвищує рівень вітаміну D у крові та приблизно вдвічі зменшує ризик дефіциту вітаміну D. Фортифіковане молоко, підвищувало рівень вітаміну D більше, ніж інші збагачені продукти.

Вітамін D та розумові здібності дітей

Деякі дослідження вивчали розумові здібності, і одне з них показало, що збагачення вітаміном D пов’язане з невеликим, але значним збільшенням IQ. Це відбувається, оскільки все більше доказів свідчать про те, що вітамін D може бути важливим для підтримання здоров’я  клітин мозку та розвитку нормальної поведінки. Автори огляду закликають проводити більше досліджень щодо збагачення вітаміну D у дітей, особливо для того, щоб спробувати з’ясувати, чи має значення тип збагаченої їжі.

 

„Фортифікація вітаміном D – це доступне, ефективне рішення, яке легко реалізується на рівні глобальної галузі охорони здоров’я.” – Аль Халіфа та ін., 2020.

 

Джерело: Al Khalifah R, Alsheikh R, Alnasser Y et al. The impact of vitamin D food fortification and health outcomes in children: a systematic review and meta-regression. Syst Rev. 2020;9(1)

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *