Чи можуть пробіотики допомогти при псоріазі? Новини

кожа

Здорові мікроорганізми підтримують функціонування імунної системи, що допомагає контролювати симптоми хронічних станів, таких як псоріаз.

Псоріаз — це аутоімунне захворювання, що означає, що воно змушує імунну систему помилково нападати на здорові клітини.

Пробіотики допомагають підтримувати гарний баланс здорових бактерій кишечника. Дослідники вважають, що пробіотики можуть позитивно впливати на контроль і навіть профілактику хронічного запалення, викликаного псоріазом.

Зв’язок між бактеріями кишечника та псоріазом

Людське тіло містить 100 трильйонів мікробів, які спільно називаються мікробіоцинозом людини. Термін «мікробіом» стосується генетичного матеріалу, який міститься в цих мікробах.

Мікробіота людини дуже різноманітна і відіграє ключову роль у здоров’ї. Мікроби впливають на те, як організм бореться з мікроорганізмами, контролює імунну активність і перетравлює їжу. Мікробіота може навіть впливати на настрій та психологічні процеси.

Зростаюча кількість доказів свідчить про те, що дисбаланс бактерій у кишечнику може призвести до псоріазу та інших запальних захворювань.

Дослідження у 2015 році показало, що люди з псоріазом мають менше різноманітності в мікробіоті кишечника, ніж здорові особи. Дослідження, проведене в 2018 році, показало, що різноманітність насправді більша, ніж вважалось раніше, проте мається низька стабільність  мікробіому шкіри у людей з псоріазом. Оскільки мікробіом різниться від людини до людини, важко точно визначити, який тип порушення викликає псоріаз.

Чи допомагають пробіотики контролювати псоріаз?

Дослідники ще не з’ясували роль пробіотиків у лікуванні псоріазу. Однак деякі дослідження показали багатообіцяючі результати. Так у 2018 році було розглянуто вплив пробіотиків на шкірні захворювання у мишей, такі як екзема. Дослідники виявили, що деякі пробіотики зменшують і навіть можуть запобігти хронічному запаленню шкіри, в тому числі:

Lactobacillus salivarius LA307

Lactobacillus rhamnosus LA305

Ще одне дослідження на мишах стосувалось ефекту Lactobacillus pentosus GMNL-77 на псоріаз. Автори виявили, що цей штам може запобігти запаленню шкіри та знизити біомаркери запалення.

Дослідження зв’язку між пробіотиками та запальними захворюваннями є відносно новим. Адміністрація США з харчових продуктів і лікарських препаратів (FDA) ще не затвердила жоден з пробіотиків для запобігання або лікування будь-якої проблеми зі здоров’ям.

Джерело: 5 жовтня 2018 р. Автор: Jamie Eske

https://www.medicalnewstoday.com/articles/323271.php

Чи можуть пробіотики допомогти при псоріазі?
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *