ЧИ МОЖНА НЕМОВЛЯТАМ ЇСТИ ЙОГУРТ? Новини,Рекомендації по харчуванню

moloko

Йогурт — хороший вибір для прикорму вашої дитини приблизно у віці 6 місяців.

По-перше, це поживна їжа, що забезпечує надходження білків та жирних кислот, необхідних для росту дитини, а також кальцію і фосфору, потрібних для міцності кісток. Йогурт також містить живі мікроорганізми, які полегшують травлення шляхом ферментації, — розщеплення молочних білків на менші одиниці. Крім того, кілька досліджень свідчать про користь йогуртів для здоров’я немовлят.

Наприклад, споживання йогурту в дитинстві пов’язане зі зниженням ризику екземи та алергії [1]. Дослідження показує, що діти у віці 6-12 місяців, які їли йогурт принаймні 2-6 разів на тиждень, мали значно меншу ймовірність розвитку екземи та алергії, ніж ті, хто їв йогурт рідше одного разу на місяць. Інше дослідження показує зв’язок між споживанням йогурту та зменшенням ризику гастроентерологічних проблем, таких як блювання та діарея у однорічних дітей [2]. Живі бактерії з йогурту можуть відігравати роль у всіх цих асоціаціях. Вважається, що вони також покращують переносимість лактози та підтримують імунну функцію [3]. Таким чином, зважаючи на всі ці переваги для здоров’я та відсутність побічних ефектів, йогурт слід включити до першого прикорму немовляти [4].

 

Чому йогурт підходить, а коров’яче молоко ні?

На відміну від коров’ячого молока, йогурт підходить для немовлят під час прикорму, оскільки його легше засвоювати за умови незрілої травної системи, окрім цього, коров’яче молоко не повинно замінювати грудне або відповідні суміші. Коров’яче молоко не можна вживати як основний напій до 12 місяців для запобігання розвитку дефіциту заліза [5]. Таким чином, йогурт слід використовувати у якості доповнення до харчування грудним молоком або сумішами в період, коли діти починають їсти тверду їжу.

 

Які йогурти можна давати?

Під час прикорму більше переваг мають звичайні або цільножирові йогурти за рахунок вмісту жирних кислот, необхідних для розвитку дитини [6].

Слід уникати йогуртів, багатих на білок (наприклад, грецького йогурту), знежирених та підсолоджених йогуртів. За наявності, бажано використовувати спеціальні «дитячі йогурти», що входять у склад сумішей для немовлят. Вони містять менше білка і збагачені залізом, незамінними жирними кислотами та вітамінами.

 

Як і будь-яку нову їжу, введення йогурту слід проводити в невеликих кількостях і розділяти на кілька днів, щоб своєчасно розпізнати ознаки алергічної реакції.

 

Джерело:

  1. Crane J, Barthow C, Mitchell EA et al. Is yoghurt an acceptable alternative to raw milk for reducing eczema and allergy in infancy? Clin Exp Allergy. 2018. 48[5]:604-606
  2. Morelli L. Yogurt, living cultures, and gut health. Am J Clin Nutr. 2014. 99[5]:1248S-1250S.
  3. Nakamura M, Hamazaki K, Matsumura K et al. Infant dietary intake of yogurt and cheese and gastroenteritis at 1 year of age: The Japan Environment and Children’s Study. PLoS ONE. 2019. 4[10]:e0223495.
  4. Donovan M and Rao G. Health benefits of yogurt among infants and toddlers aged 4 to 24 months: a systematic review. Nutr Rev. 2019;77[7]: 478-486.
  5. Kim Fleischer Michaelsen. Cow’s Milk in Complementary Feeding. Pediatrics. 2000. 106(Supplement 4):1302-1303.
  6. Porto A and Drake R. Cow’s milk alternative: Parent FAQs. Healthy Children.org from the American Academy of Pediatrics. 2017.
ЧИ МОЖНА НЕМОВЛЯТАМ ЇСТИ ЙОГУРТ?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *