Назад

ЧИ МОЖЕ ПРОБІОТИК БУТИ КОРИСНИМ ДЛЯ ДІТЕЙ, ЯКИХ ГОДУЮТЬ ГРУДНИМ МОЛОКОМ?

Пробіотики – корисні для шлунково-кишкового тракту бактерії, зазвичай мають коротку тривалість життя, рідко приживаються або колонізують кишечник. Але нове дослідження вчених із Каліфорнійського університету в Девісі демонструє, що у немовлят, яких годують грудним молоком, і яким вводили пробіотик B. infantis, він зберігається в кишечнику дитини до одного року і відіграє важливу роль у підтримці здоров’я травної системи. Дослідження було опубліковане в журналі Pediatric Research.

 

«В попередньому дослідженні було доведено, що саплементація немовлятам B. infantis разом із грудним молоком надавала сприятливий ефект, який тривав до 30 днів після прийому добавок, але це перше дослідження, яке показало стійку колонізацію цим мікроорганізмом тривалістю аж до 1 року», – стверджує Jennifer Smilowitz – провідний автор дослідження з Департаменту науки та харчових технологій UC Davis.

 

  1. infantis – це дружній мікроорганізм, який допомагає дітям засвоювати складні цукри, відомі як олігосахариди, що містяться в грудному молоці людини. Колись ця бактерія часто зустрічалася у немовлят, що знаходились на грудному вигодовуванні, але майже зникла у немовлят промислово розвинутих країн. Вважається, що такі зміни зумовлені поширеним використанням антибіотиків, годуванням сумішами та внаслідок кесаревого розтину.

 

“B. infantis споживає складні цукри і створює небажане середовище для потенційних патогенів”, – стверджує Smilowitz. За його словами, відсутність або дефіцит B. infantis відіграє суттєву роль у зростанні запальних захворювань, таких як алергія, астма та аутоімунні захворювання. Дослідження показали, що колонізація B. infantis у немовлят зменшує запалення кишечника.

 

У попередньому дослідженні, проведеному Jennifer Smilowitz та групою дослідників, немовлятам забезпечували саплементацію B. infantis тривалістю від семи до 28 днів після народження та виявляли стійку колонізацію протягом 30 днів. У цьому подальшому дослідженні відбирали зразки калу у немовлят у віці 4, 6, 8, 10 та 12 місяців. Smilowitz був здивований, що пробіотичний організм зберігався протягом такого періоду часу, оскільки пробіотики недовговічні, а 12-місячні немовлята, яким дають грудне молоко, також зазвичай вже їдять тверду їжу, яка впливає на мікробіом кишечника.

 

Джерело: Claire E. O’Brien et al. Early probiotic supplementation with B. infantis in breastfed infants leads to persistent colonization at 1 year, Pediatric Research (2021). DOI: 10.1038/s41390-020-01350-0

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *