Назад

ЧИ МОЖЕ БУТИ ВОДА ПОЖИВНОЮ РЕЧОВИНОЮ ДЛЯ МІКРОБІОТИ ВАШОГО КИШЕЧНИКА?

Мікробіота кишечника щодня піддається впливу цілого ряду факторів, серед яких одним з найважливіших є дієта. Нові висновки American Gut Project показують, що джерело питної води є одним з ключових факторів, що сприяють поясненню змін мікробіоти кишечника.

Вибір їжі має значення, коли ми бажаємо підтримати кишкову мікробіоту. Чи можна те ж саме сказати про вибір води?

Вплив їжі, поживних речовин і дієти в цілому на склад і функції мікробіоти кишечника людини вивчався досить широко. Наприклад, те, що ви їсте, може не тільки змінити мікробний склад кишечника протягом 24 годин після вживання але також може вплинути на його функції та про-запальну активність щодо кишечника.

У пошуках найкращої поради щодо оздоровлення мікробіоти кишечника, краще зосередитися на якості дієти, ніж на конкретних поживних речовинах. Однак, крім вибору їжі, ми мало що знаємо про вплив вибору води (з точки зору джерела та споживання води) на склад мікробіоти кишечника. Частково це пояснюється тим, що питна вода не завжди вважається частиною дієти, а деякі вчені навіть називають її «забутою поживною речовиною».

 

Виявлено зв’язок між походженням та кількістю питної води та відмінностями у складі мікробіоти кишечника

Нові висновки, отримані завдяки аналізу ситуації серед 3000 переважно здорових учасників із США та Великобританії, показали, як вживання різних видів води призвело до відмінностей у складі мікробіоти кишечника.

У порівнянні з бутильованою, водопровідною або фільтрованою водою, питна вода з колодязів асоціювалась із більшою різноманітністю фекальної мікробіоти, що, загалом кажучи, є ознакою здоров’я кишкової мікробіоти (за винятком більшої різноманітності, пов’язаної із запорами, і меншої різноманітності у немовлят на грудному вигодовуванні ). В контексті інших відомих факторів, які впливають на кишкову мікробіоту, вплив джерела питної води на різноманітність фекальної мікробіоти в межах однієї людини був нижчим порівняно з впливом віку, індексу маси тіла та типу дієти.

Має значення і кількість споживаної води. У тих, хто п’є багато води (щодня або регулярно), і тих, хто п’є мало води (не вживають ніколи, рідко або зрідка) спостерігається різний склад фекальної мікробіоти. Наприклад, люди, які пили багато води, мали меншу кількість Campylobacter, які асоціюються з шлунково-кишковою інфекцією.

Отже, які фактори здатні регулювати вплив води на склад мікробіоти кишечника? Автори припустили, що фізико-хімічні властивості, вміст мінералів або мікробний склад води можуть впливати на фекальну мікробіоту учасників дослідження.

Слід визнати, що дослідження не повідомляло про результати змін здоров’я учасників в залежності від вибору води, тому вплив питної води на підтримання здоров’я або вирішення проблем із кишечником ще належить оцінити.

Як і очікувалося, мікробний склад ротової порожнини не змінювався в залежності від джерела питної води, що підтверджує ідею, що мікробіота ротової порожнини досить стабільна і стійка до змін у відповідь на зміни в дієті.

Споживання води можна вважати новим фактором, який впливає на мікробіоту кишечника

Результати дослідження є першими в плані дослідження зв’язку між джерелом питної води та її кількістю і змінами в складі мікробіоти кишечника на рівні великої популяції. Хоча ще надто рано робити висновок про те, що зміни в складі мікробіоти кишечника є основними рушійними факторами переваг для здоров’я, пов’язаних із підтримкою достатнього рівня гідратації, дослідження підкреслює важливість факту споживання води як важливої ​​змінної, яка може впливати на формування кишкового мікробіому в складі загальної дієти.

 

Джерело:

David LA, Maurice CF, Carmody RN, et al. Diet rapidly and reproducibly alters the human gut microbiomeNature. 2014; 505(7484):559-563. doi: 10.1038/nature12820.

Vanhaecke T, Bretin O, Poirel M, et al. Drinking water source and intake are associated with distinct gut microbiota signatures in US and UK populationsJ Nutr. 2021. doi: 10.1093/jn/nxab312.

 

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *