Назад

ЧИ ВАРТО ОБИРАТИ ОРГАНІЧНІ ПРОДУКТИ?

Не можна не помічати поступового зростання пропозиції та попиту у секторі органічної продовольчої продукції. У 2018 році її продаж вперше перевищив 50 мільярдів доларів відповідно до інформації Organic Trade Association.

Органічна їжа є безумовно набагато кращою для навколишнього середовища, так як використовує агропромислові системи вільні від застосування пестицидів та стимуляторів росту. Крім того, створюється екосистема з більшим біологічним різноманіттям та обережним ставленням до ресурсів: води, ґрунту, повітря, дикої природи, клімату та звичайно до працівників ферм.

Водночас, чітких доказів «оздоровлюючого» впливу органічних продуктів дотепер отримано небагато. Наприклад, результати емпіричного дослідження із включенням 70 000 дорослих французів оприлюднені у JAMA Internal Medicine в 2018 році демонструють, що більший рівень споживання органічної їжі асоційований зі зменшенням ризику раку на 25% при семирічному спостереженні. Але подібні дослідження не доказують причинно-наслідкового зв’язку, маючі значні вади у методології. Тому потрібні більш досконалі спостереження.

Рослинна їжа

Однією з головних перешкод для більшості людей у споживанні органічних продуктів є вища ціна. Тим не менш, на думку американської Environmental Working Group, розумним є обережний підхід з урахуванням того, які неорганічні овочі та фрукти містять багато пестицидів. Група склала перелік з 12 найменувань таких рослинних продуктів, щодо яких слід порівняти ціну та прийняти відповідне рішення:

Полуниця Персик
Шпинат Черешня
Кале Груша
Нектарин Помідор
Яблуко Селера
Виноград Картопля

Тож, якщо різниця у вартості є прийнятною для вашого гаманця, то слід віддати перевагу органічним представникам з цієї дюжини корисних продуктів.

Експерти Environmental Working Group також склали список 15 рослинних продуктів, які зазвичай мають низький вміст пестицидів та інших забруднювачів, тож звичайний неорганічний варіант може бути прийнятним якщо різниця у ціні є суттєвою:

Авокадо Ківі
Солодка кукурудза Капуста
Ананас Цвітна капуста
Зелений горошок Броколі
Цибуля Спаржа
Папайя Диня
Баклажан Гриби

Отже, якщо Ви надаєте перевагу органічній їжі та це не чинить значної шкоди бюджету – прекрасно. Але більш важливим кроком назустріч здоровому харчуванню є вживання більшої кількості фруктів та овочів, неважливо органічних чи звичайних. Вміст пестицидів повністю нівелюється наявністю незамінних поживних речовин. З іншого боку, органічні снеки (чіпси, печиво) значно поступаються користю для здоров’я навіть якщо мають знак «органічний продукт».

Молочні продукти

У ряді випадків маркування «органічний» дійсно відповідає за сутністю значенню «більш здоровий». Нещодавнє дослідження демонструє, що органічне молоко є більш корисним ніж звичайне.

«В органічному молоці встановлений вищий вміст корисних для здоров’я серця жирних кислот порівняно зі звичайним молоком» – говорить професор Чарлз Бенбрук – автор дослідження з Center for Sustaining Agriculture and Natural Resources at Washington State University (WSU). Дослідники з WSU проаналізували близько 400 зразків органічного та звичайного молока протягом 18 місяців.

«З цим дійсно важко сперечатись – коли Ви годуєте корову травою, то жирнокислотний склад молока поліпшується. Також збільшується вміст білку» – говорить проф. Бенбрук. Корми на основі кукурудзи зумовлюють більший вміст Омега-6 жирних кислот у молоці.

Одна з переваг органічного молока над звичайним саме і полягає у зменшенні співвідношення Омега-6/Омега-3 поліненасичених жирних кислот. Збільшення цього співвідношення асоціюється із запаленням, наслідком якого можуть бути автоімунні захворювання, серцево-судинна патологія або навіть злоякісні новоутворення.

 

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *