Назад

«ХОРОШІ» БАКТЕРІЇ ДЕМОНСТРУЮТЬ КЛІНІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВОГО КОЛІТУ ТА ХВОРОБИ КРОНА

Нове дослідження, опубліковане в Nature Communications, демонструє, що консорціум бактерій, призначений доповнювати відсутні або недостатньо представлені функції в незбалансованому мікробіомі пацієнтів із запальними захворюваннями кишечника (ЗЗК), запобігав та лікував хронічний імуно-опосередкований коліт у гуманізованих мишей.

Старший автор дослідження Бальфур Сартор, доктор медицини, заслужений професор медицини, мікробіології та імунології, співдиректор Мультидисциплінарного центру ІБС UNC, сказав, що отримані результати є обнадійливими для подальшого використання при лікуванні хворих на хворобу Крона та виразковий коліт.

Консорціуми живих бактерій, – GUT-103 та GUT-108, були розроблені біотехнологічною фірмою Gusto Global. GUT-103 складається з 17 штамів бактерій, які спільно захищають і підтримують одне одного. GUT-108 – це вдосконалена версія GUT-103, що використовує 11 ізолятів, отриманих від людини, в складі яких знаходяться 17 штамів мікроорганізмів.

Ці комбінації дозволяють бактеріям тривалий час залишатися в товстій кишці, на відміну від інших пробіотиків, які не здатні жити в кишечнику і швидко проходять через травну систему.

GUT-103 та GUT-108 давали перорально тричі на тиждень мишам, з вільним від міркроорганізмів кишечником, які попередньо  отримали специфічні людські бактерії, – тобто була сформована гуманізована мишина модель. Консорціуми терапевтичних бактерій працювали, вирішуючи більш глобальні цілі, ніж вплив на окремі цитокіни, що дозволило ефективно боротися із запаленням на різних рівнях травної системи.

“Такий підхід дозволив позитивно вплинути на патобіонти – бактерії, які можуть завдати шкоди, – одночасно розширюючи спектр бактерій із захисними властивостями, які продукують метаболіти, здатні сприяти загоєнню слизової, володіючи ще й імунорегуляторним впливом”, – сказав Сартор. “Простіше кажучи – лікування збільшило хороших хлопців і зменшило поганих”.

Завдяки отриманим результатам та необхідності застосування альтернативних методів лікування хвороби Крона, Сартор хотів би, щоб у майбутньому ефективність застосування GUT-103 та GUT-108 була оцінена в клінічних дослідженнях фази 1 та 2. Він планує продовжити роботу з Gusto Global для подальшого вивчення можливостей використання бактеріальних консорціумів.

 

Джерело: Lelie, D. V. D., et al. (2021) Rationally designed bacterial consortia to treat chronic immune-mediated colitis and restore intestinal homeostasis. Nature Communications. doi.org/10.1038/s41467-021-23460-x.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *