Харчовий метаболізм, кишковий мікробіом, серцева недостатність Новини

Protect health healthcare

Останні досягнення щодо того, як мікробіота кишечника впливає на здоров’я людини та розвиток захворювань, розширили наше уявлення відносно впливу мікробного складу і функції мікроорганізмів на організм людини. Серцева недостатність призводить до набряку стінки кишки і порушенню функції кишкового бар’єру. Вважається, що ця ситуація підвищує загальний запальний потенціал за рахунок збільшення бактеріальної транслокації і наявності продуктів бактеріального метаболізму у системному кровообігу. Кілька метаболітів, що продукуються мікроорганізмами кишечника з харчових продуктів, асоціювались з різною патологією, зокрема атеросклерозом, гіпертонію, серцевою недостатністю, хронічним захворюванням нирок, ожирінням та цукровим діабетом 2 типу. Ці дані свідчать про те, що мікробіом кишечника функціонує як ендокринний орган, генеруючи біоактивні метаболіти, які можуть прямо чи опосередковано впливати на фізіологію господаря. Наразі відомо кілька нещодавно виявлених метаболічних шляхів мікроорганізмів, включаючи продукцію триметиламіну і N-оксиду триметиламіну, коротколанцюгових жирних кислот і вторинних жовчних кислот, які, здається, беруть участь у розвитку та прогресуванні серцево-судинних захворювань, у тому числі серцевої недостатності. На теперішній час мікробіом кишечника обговорюється у якості нової терапевтичної мішені для лікування серцево-судинних захворювань та потенційної стратегії для впливу на мікробіологічні процеси кишечника.

Ключові моменти

  • Кишкова гіпотеза серцевої недостатності (СН) постулює, що набряк стінки кишки і порушення функції кишкового бар’єру при СН можуть сприяти бактеріальній транслокації і запаленню.
  • У пацієнтів з СН спостерігаються зміни у складі та різноманітності мікробіоти кишечника.
  • Мікробні метаболіти, особливо ті, що отримуються з дієтичних поживних речовин, можуть генерувати паракринні та ендокринні ефекти, які можуть призвести до підвищеної сприйнятливості щодо СН.
  • Нові терапевтичні стратегії, спрямовані на метаболічні шляхи мікробіоценозу кишечника та / або метаболіти, а також зміна мікробного складу кишечника, мають потенціал модулювати схильність до розвитку серцево-судинних захворювань і запобігати їх прогресуванню у СН.

 

Джерело: W. H. Wilson Tang, Daniel Y. Li & Stanley L. Hazen. Nature Reviews Cardiology (2018)

Харчовий метаболізм, кишковий мікробіом, серцева недостатність
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *