ХАРЧОВА АЛЕРГІЯ – ПРОБЛЕМА НЕ ТІЛЬКИ ДИТЯЧОГО ВІКУ Новини,Рекомендації по харчуванню

Allergia-toit100-870x480

Велике популяційне дослідження із включенням різних вікових та етнічних груп населення США (загальна кількість учасників – 40 443 дорослих) встановило, що 19% опитаних сповіщає про наявність симптомів харчової алергії (ХА).

Але тільки половина дорослих з проявами ХА (10,8%) має підтверджений діагноз і лише чверть з них отримує призначення епінефрину – повідомляють проф. Ruchi S. Gupta з колегами у JAMA Network Open.

Водночас, 38% респондентів зі встановленою ХА мали у минулому такі серйозні реакції, які потребували звернення за невідкладною медичною допомогою.

За словами авторів дослідження, для них виявилось несподіванкою те, що близько половини дорослих пацієнтів мали гіперчутливість до харчових продуктів, яка відповідає проявам IgE – асоційованих реакцій.

«Близько чверті опитаних дорослих (27%) сповістили про свій перший епізод ХА, який виник вже в дорослому віці» — говорить проф. Gupta. Молюски лідирують серед чинників дорослого дебюту ХА.

Поширеність алергічних реакцій на їжу серед дітей вивчена набагато краще ніж у дорослих. В останніх достатньо поширеними є прояви непереносимості певних харчових речовин, таких як лактоза, фруктани та рідше глютен. Ти не менше, не можна оминати увагою і ХА. Лікарі обов`язково розпитують пацієнтів про алергію на ліки і вочевидь мають це робити і відносно харчових алергенів.

Важливою і цікавою інформацією отриманою у дослідженні вчених з Northwestern University Feinberg School of Medicine (Chicago, USA) є поширеність алергії до окремих харчових продуктів. На першому місці серед харчових алергенів розташовуються молюски, далі йдуть: молоко, арахіс, горіхи, які ростуть на деревах, риба, яйця, пшениця, соя та сезам. Серед опитаних суб’єктів з підтвердженою ХА 45,3% повідомляли про алергію одразу до декількох харчових продуктів.

ХАРЧОВА АЛЕРГІЯ – ПРОБЛЕМА НЕ ТІЛЬКИ ДИТЯЧОГО ВІКУ
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *