Назад

Термічно інактивований пробіотик може зменшити прояви СПК

Застосування термічно інактивованої форми пробіотика Bifidobacterium bifidum MIMBb75 у порівнянні з плацебо призводило до зменшення проявів абдомінального больового синдрому майже вдвічі. Крім того, за інформацією дослідників значне покращення проявів синдрому подразненого кишечника (СПК) спостерігалось щонайменше протягом 50% періоду лікування. Безпосередньо мова йде про такі симптомі, як абдомінальний біль, здуття живота, дискомфорт, хворобливі дефекації та частота дефекацій.

“Через ці результати ми очікуємо, що буде проведено більше досліджень, щоб зрозуміти перспективу застосування нежиттєздатних бактеріальних штамів при СПК та, можливо, при інших гастроентерологічних захворюваннях”.

Результати попередніх досліджень виявили, що життєздатний штам B. bifidum, MIMBb75, істотно полегшує прояви СРК, проте було незрозуміло, чи буде те ж саме спостерігатись по відношенню до нежиттєздатного штаму. Адже в цілому безпечні, життєздатні пробіотичні штами асоціюються з інфекціями та навіть септичними ускладненнями у важкохворих або імуноскомпрометованих пацієнтів.

“Отже, нежиттєздатні штами бактерій можуть бути безпечною альтернативою і мати додаткові переваги перед життєздатними бактеріями щодо стабільності та стандартизації продукту, що може бути особливо актуальним для пацієнтів, які подорожують або проживають у теплих і вологих кліматичних зонах”.

Отримані результати вперше демонструють, що деякі корисні бактеріальні ефекти можуть бути реалізовані незалежно від життєздатності клітин, зокрема за рахунок потужних адгезивних властивостей до епітеліальних клітин життєздатного B. bifidum, які виявляються збереженими та навіть підвищеними, у нежиттєздатних формах.

Автори дослідження вказують, що “Концепція того, що пробіотик може бути ефективним при СПК, навіть якщо вводяться нежиттєздатні організми, є важливим спостереженням. Крім того, бактеріальна терапія постійно змінює мікробіоту пацієнта, її ефект, схоже, залежить від повторних курсів та припинення терапії, що призводить до швидкого зникнення досягнутого результату. “Відсутність фундаментальних знань щодо того, як бактеріальна терапія змінює механізми формування проявів СПК, продовжує стримувати вдосконалення терапевтичних підходів, обмежуючи будь-який успіх короткочасним контролем симптомів, а не усуненням хвороби”.

За словами авторів, потенційним обмеженням дослідження був значний відгук на плацебо на рівні 19%.

Джерело: Andresen V, et al “Heat-inactivated Bifidobacterium bifidum MIMBb75 (SYN-HI-001) in the treatment of irritable bowel syndrome: a multicentre, randomised, double-blind, placebo-controlled clinical trial” Lancet Gastroenterol Hepatol 2020; DOI: 10.1016/S2468-1253(20)30056-X.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *