Назад

СУМІШ ДЛЯ НЕМОВЛЯТ ДОМАШНЬОГО ПРИГОТУВАННЯ ЗА РЕЦЕПТОМ МОДНОЇ ДІЄТИ МОЖЕ ЗАВДАТИ ШКОДИ ДЛЯ РОСТУ КІСТОК

Зареєстровані три випадки рахіту, пов’язані з лужною дієтою

Троє немовлят у трьох різних штатах були госпіталізовані до відділення невідкладної допомоги (НД) з важкою патологією скелету, які, як вважають, є результатом використання домашньої суміші при годуванні.

Доктор Дайан Калелло зі школи Рутгерса в Нью-Джерсі з колегами повідомив, що немовлята в Нью-Джерсі, Пенсільванії та Делавері знаходились на  лікуванні від рахіту з дефіцитом вітаміну D, і симптоми вважалися пов’язаними з низькою поживною цінністю домашньої суміші для немовлят на основі лужної дієти (інформація опублікована у Щотижневому звіті про захворюваність та смертність).

Лужну дієту популяризували такі знаменитості, як Дженніфер Еністон, Вікторія Бекхем та Кейт Хадсон. Суть цієї дієти полягає в тому, щоб змінити вміст рН в організмі за допомогою лужних продуктів, таких як фрукти, овочі та помірне споживання білка, тому рН організму людини є більш лужним. Дослідники зазначили, що немає доказів того, що лужна дієта допомагає знизити ризики захворювань.

Калелло разом з колегами додали, що оскільки дітям для здорового росту потрібні вітаміни та мікроелементи, які містяться у грудному молоці та комерційних сумішах для немовлят, FDA (адміністрація продовольства та медикаментів США) застерігає проти годування немовлят сумішами  домашнього приготування.

Використаний рецепт домашньої суміші включав морський мох, насіння конопель, кокосову воду та фініки. Автори відзначили, що в рецептах лужної дієти бракує кальцію, вітаміну D та йоду, що може призвести до гіповітамінозу вітаміну D, гіпокальціємічної кардіореспіраторної недостатності та гіпотиреозу, що зумовлює дуже серйозні проблеми, і можливо, смерть немовлят.

Група Калелло повідомила про трьох немовлят чоловічої статі віком від 4 до 9 місяців, яких годували зазначеними домашніми сумішами. Два випадки сталися в січні цього року, а перший – у серпні 2020 року. У всіх трьох був діагностований рахіт після виявлення демінералізації кісток, і кожне немовля мало серйозні лабораторні відхилення. Немовлят лікували добавками кальцію, внутрішньовенним введенням кальцію у високих дозах.

Чотиримісячну дитину годували домашньою сумішшю протягом 1 місяця, згодом він став неконтактним, мав тахікардію та гіпоксемію із сатурацією 80%. Після транспортування до ЕД йому було проведено екстрену ендотрахеальну інтубацію та механічну вентиляцію легень, венозний катетер, відновлення електролітів та внутрішньовенне  введення кальцію у високих дозах. Спостерігалося ще декілька епізодів тахікардії та зупинки серця. Рентгенографія показала дифузну гіпоксичну травму мозку.

П’ятимісячну дитину лікували після судом кінцівок, ціанозу та короткочасного апное. Дитина годувалася домашньою сумішшю після 3-місячного віку. Після лікування немовля виписали додому і рекомендували годувати комерційною сумішшю для немовлят.

9-місячну дитину привезли після 5 днів надмірної роздратованості. Також, дитина була нижче третього процентиля показників росту та маси тіла. Немовля мало занадто випираючий лоб, не могло сидіти без сторонньої допомоги, і демонструвало грубі та дрібні затримки руху. Пацієнт мав важку гіпокальціємію, а також рівень вітаміну D, який не визначався лабораторними методами. Після лікування добавками йоду та кальцію він був виписаний до закладу тривалого догляду.

Група Калелло зазначила, що Центри з контролю та профілактики захворювань надають рекомендації щодо того, як вибрати здорову суміш для немовлят, і попередила про можливі серйозні наслідки виготовлення домашньої дитячої суміші.

Джерело:

Calello DJ, et al “Notes from the field: vitamin D–deficient rickets and severe hypocalcemia in infants fed homemade alkaline diet formula — three states, August 2020–February 2021” MMWR 2021; 70: 1124-1125.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *