Назад

СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ЛІКАРІВ-ЧЛЕНІВ УКРАЇНСЬКОЇ ГАСТРОЕНТЕРОЛОГІЧНОЇ АСОЦІАЦІЇ ТА АСОЦІАЦІЇ ДІЄТОЛОГІВ УКРАЇНИ ЩОДО ПОШИРЕННЯ ДИПЛОМОВАНИМИ СПЕЦІАЛІСТАМИ НЕДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ ПРОТИ COVID-19

Шановні колеги,

У зв’язку з пандемією COVID-19, як і увесь світ, українське суспільство та система громадського здоров’я України зазнали безпрецедентних випробувань,  спричинених декількома хвилями поширення коронавірусної хвороби та втратою через неї майже 55 000 життів українців. Кожний з нас вже втратив когось зі своїх рідних, близьких або колег.

Найближчим часом очікується нова хвиля коронавірусної хвороби, спричиненої SARS-CoV-2. Ми — лікарі, завдяки наявності спеціальних знань, маємо найвищий рівень довіри суспільства у питаннях, що стосуються профілактики та лікування різних хвороб.

У нашій країні розгорнута ефективна та доступна для кожного громадянина програма вакцинації проти COVID-19. Вакцини, дозволені для використання у нашій країні, отримали всі необхідні докази ефективності та безпечності. Наразі вже п’ять мільйонів українців повністю виконали план імунізації, отримавши завдяки цьому достатньо високий рівень захисту від ураження цієї хворобою та від зумовлених нею фатальних ускладнень.

Слід визнати, що кількість вакцинованих (а, отже, захищених від хвороби) наших співгромадян ще занадто далека від мети, встановленої керівництвом держави. Є багато причин зволікання наших співгромадян із щепленням або взагалі відмови від нього.

Однак, найбільше занепокоєння викликають численні випадки, коли лікарі, користуючись власним авторитетом, всіляко обмовляють вакцинацію проти COVID-19, попри те, що по всьому світі вакцини проти коронавірусної хвороби продовжують демонструвати відмінну ефективність у запобіганні важким її формам, що спричиняють необхідність госпіталізації та високу смертність.

Поширення недостовірної і неперевіреної інформації щодо вакцинації проти COVID-19 під час прийому пацієнтів, виступів у ЗМІ, побутового спілкування є неетичним, непрофесійним та небезпечним.

У найважчі часи для системи громадського здоров’я та українського суспільства загалом, товариство дипломованих лікарів має об’єднатись навколо доказових принципів медичної науки для представлення суспільству виключно сучасної та достовірної інформації з метою сприяння розумним рішенням для захисту життя кожного українця завдяки щепленню проти коронавірусу SARS-CoV-2.

Щиро закликаємо усі професійні медичні асоціації України підтримати звернення та поширити його серед власних членів.

 

Голова Української гастроентерологічної асоціації          Ігор Скрипник

Голова Асоціації дієтологів України                                   Олег Швець

 

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *