СПОЖИВАННЯ ШОКОЛАДУ ТА СЕРЦЕВО-СУДИННИЙ РИЗИК Новини,Рекомендації по харчуванню

128_340x255

Досить часто лікарі змушені повторювати, що смаколики є шкідливими та становлять суттєвий ризик для здоров’я при тривалому і регулярному споживанні.

Результати досліджень, які відкривають позитивні асоціації між смачною їжею і напоями та здоров’ям, майже завжди виглядають неочікуваними сюрпризами. Але такі приклади існують, вони включають вино, каву, продукти і страви у середземноморській дієті, тощо.

Мета-аналіз 14 публікацій (із результатами 23 популяційних досліджень), опублікований 30 липня 2018 року дослідниками із Китаю у журналі Heart Британської кардіологічної асоціації, присвячений впливу споживання шоколаду на здоров’я серця та судин.

Оскільки попередні дослідження не давали вичерпних відповідей на питання щодо дозо-залежної асоціації між вживанням шоколаду та виникненням серцево-судинних подій, таких як інфаркт міокарду, інсульт, а також серцева недостатність, з метою отримання цих відповідей і був проведений аналіз результатів великих когортних спостережень (із  включенням 405 304 учасників).

Хороша новина, що випливає з підсумків цього аналізу —  помірне регулярне споживання шоколаду зумовлює зменшення кардіоваскулярного ризику. Але найбільше такий протективний ефект спостерігається при вживанні лише 45 грамів шоколаду на тиждень (близько одного шоколадного батончика). При споживанні ста або більше грамів шоколаду на тиждень цей ефект зникає, ймовірно внаслідок впливу більшого споживання калорій за рахунок цукру і жиру.

Дослідження базувалось на суб’єктивних повідомленнях учасників про кількість шоколаду, який у середньому з’їдався протягом тижня. При цьому не були відокремлені наслідки від споживання різних типів шоколаду.

Не зважаючи на певні недоліки цього дослідження, його результати дозволять полегшено зітхнути поціновувачам шоколаду – його можна їсти, але дійсно небагато.

СПОЖИВАННЯ ШОКОЛАДУ ТА СЕРЦЕВО-СУДИННИЙ РИЗИК
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *