Назад

СПОЖИВАННЯ ЦУКРУ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ АСОЦІЙОВАНЕ З АЛЕРГІЄЮ ТА АЛЕРГІЧНОЮ АСТМОЮ У ДІТЕЙ

Високий рівень споживання цукру протягом виношування дитини може збільшити ризик алергії та алергічної астми у потомства. Про це свідчать результати дослідження виконаного в Університеті Королеви Мері у Лондоні із включенням 9000 пар мати-дитя.

У ряді досліджень повідомлялось про асоціацію між високим рівнем споживання солодких напоїв та ризиком астми у дітей. Водночас, зв’язок між рівнем споживання цукром вагітною та алергією і астмою у дітей після народження вивчений недостатньо.

Група вчених з Університету Бристоля перевірила дані з найбільшого когортного дослідження новонароджених – Avon Longitudinal Study of Parents and Children (ALSPAC), також відомого під назвою «Діти 90-х». Дослідження включало жінок, вагітність яких припала на початок 1990-х, з подальшим спостереженням за народженими дітьми.

У цьому досліджені, результати якого опубліковані у Європейському респіраторному журналі (European Respiratory Journal), було проаналізовано асоціацію між споживанням вільного цукру майбутньою матір’ю під час вагітності та алергією (підтвердженою позитивними внутрішньошкірними пробами на поширені алергени) і астмою у їх дітей у віці сім років.

За наявності доказів слабкого рівня щодо зв’язку між споживанням цукру під час вагітності та ризиком астми взагалі, було встановлено потужну позитивну асоціацію з алергією та алергічною астмою (коли у дитини встановлювався діагноз астми та були позитивні результати алергологічних тестів).

При порівнянні 20% матерів із найбільшим рівнем споживання цукру із 20%, у яких цей рівень був найнижчим, підвищення ризику алергії у потомства склало 38% (73% для алергії на два або більше алергени) та підвищення ризику на 101% для алергічної астми. При цьому дослідники не встановили асоціації між споживанням цукру та ризиком екземи або сінної лихоманки.

Керівник дослідження професор Сейф Шахін говорить «Ми поки що не можемо стверджувати, що високий рівень споживання цукру жінками під час вагітності є встановленою причиною алергії та алергічної астми у потомства. Але, зважаючи на надзвичайно високий рівень споживання цукру, ця гіпотеза повинна бути невідкладно досліджена».

«Першим кроком має бути підтвердження наших знахідок в інших популяціях матерів та дітей. Якщо це відбудеться, то слід запланувати дослідження з вивчення можливостей попередження алергій та алергічної астми у дитячому віці шляхом зменшення споживання цукру вагітними. На сьогодні, ми можемо вже рекомендувати вагітним жінкам дотримуватись сучасних рекомендації з обмеження споживання вільного цукру» – додає професор Шахін.

Дослідники розглядають в якості можливого пояснення виникнення постнатальної алергічної імунної відповіді, яка призводить до алергічного запалення у легенях, які розвиваються, внаслідок високого споживання вільного цукру вагітними.

У дослідженні також контролювались інші супутні фактори, які пов’язують з ризиком виникнення астми та алергії у дітей.

Проведене дослідження є емпіричним. Необхідне проведення рандомізованих контрольованих досліджень для підтвердження причинно-наслідкового зв’язку між споживанням цукру вагітними і ризиком алергічних захворювань у потомства.

Посилання на оригінальну публікацію:

https://eurekalert.org/pub_releases/2017-07/qmuo-sid070417.php

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *