Назад

Споживання риби під час вагітності.

Їсти чи не їсти рибу – питання, яке давно хвилює вагітних жінок. Тепер нове дослідження показує, що діти, матері яких під час вагітності їли рибу в середній кількості (від одного до трьох разів на тиждень), швидше за все мали кращий метаболічний профіль – незважаючи на ризик впливу ртуті – ніж діти, матері яких рідко їли рибу.
Дослідники розглядали 805 пар мати-дитина з п’яти європейських країн, які беруть участь у спільному дослідницькому проекті, відомому як дослідження HELIX, яке слідкує за жінками та їх дітьми від вагітності і далі.
Діти жінок, які їли рибу від одного до трьох разів на тиждень, мали нижчі рівні показників метаболічного синдрому, ніж діти жінок, які їли рибу рідше одного разу на тиждень. Але користь знижалася, якщо жінки їли рибу більше трьох разів на тиждень.
Під час вагітності жінок запитували про щотижневе споживання риби та тестували на вплив ртуті. Коли дітям було від 6 до 12 років, вони проходили клінічне обстеження з різними вимірюваннями, включаючи окружність талії, артеріальний тиск, ліпопротеїди холестерину високої щільності, рівень тригліцеридів та рівень інсуліну. Ці заходи були об’єднані для обчислення оцінки метаболічного синдрому.
Дослідження виявило, що більш висока концентрація ртуті в крові жінки пов’язана з більш високим показником метаболічного синдрому у її дитини.
Джерело: Keck School of Medicine of USC. “Benefits of fish in moderation while pregnant outweigh risks for child.”  ScienceDaily, 16 March 2020.
Підготувала: Анастасія Похильченко.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *