СКЛАД ТА ФУНКЦІЇ КИШКОВОЇ МІКРОБІОТИ Є КЛЮЧЕМ ДЛЯ ВПЛИВУ НА ІМУННУ РЕАКЦІЮ НА ЩЕПЛЕННЯ Новини,Рекомендації по харчуванню

Snymok-ekrana-2021-03-29-v-11.33.37-1040x400

Всебічний огляд результатів клінічних досліджень, опублікований в журналі Nature Reviews Immunology дає змогу зробити висновок про зростаючу кількість доказів того, що склад і функції мікробіоти кишечника є «вирішальним фактором» впливу на імунну реакцію, що формується внаслідок щеплення.

За словами Девіда Лінн, провідного дослідника і професора Університету Фліндерса «Ніколи раніше ще не було такої потреби в надійному та тривалому імунітеті від програм вакцинації, особливо в країнах із низьким та середнім рівнем доходу, та в групах населення з підвищеним ризиком інфекційних захворювань, таких як немовлята або літні люди».

Імунна відповідь внаслідок вакцинації індукується В-клітинами, які продукують антиген-специфічні антитіла, проте Т-клітинна відповідь, індукована деякими вакцинами є не менш важливою і здатна допомагати формуванню більш якісного захисту.

«Наше дослідження виявило ще більше доказів того, що кишкова мікробіота — яка сильно змінюється протягом життя, відрізняється у окремих людей та різних груп населення по всьому світу — є вирішальним фактором, який модулює імунні реакції В і Т-клітин на щеплення», — каже співавтор дослідження кандидат наук, університет Фліндерс Саурсі Бенсон.

«Краще розуміння того, як мікробіота регулює відповідь на вакцинацію, може сприяти використанню більш специфічних ад’ювантів з метою посилення реакції на щеплення». «Ми можемо зробити більше для оптимізації існуючої ефективності вакцин, дізнаючись більше про кишкову мікробіоту та вплив пребіотиків та пробіотиків».

Дослідницька група використовує гнотобіонти (мишей, виращених у безмікробному середовищі або мишей без мікробіому), з метою оцінки впливу різних мікроорганізмів на імунну реакцію в процесі вакцинації.

В даний час дослідницька група професора Лінн аналізує результати клінічного дослідження впливу антибіотиків на мікробіом кишечника немовлят та наслідки цих змін на звичайні дитячі щеплення.

В окремих дослідженнях лабораторія також проводить оцінку імунних реакцій вакцини проти COVID-19 та координує австралійське дослідження BRACE, що фінансується Фондом Гейтса, для перевірки, чи може вакцина BCG захистити медичних працівників, які заразилися COVID-19, від розвитку важких симптомів.

Джерело: Lynn, D. J., et al. (2021) Modulation of immune responses to vaccination by the microbiota: implications and potential mechanisms. Nature Reviews Immunologydoi.org/10.1038/s41577-021-00554-7.

СКЛАД ТА ФУНКЦІЇ КИШКОВОЇ МІКРОБІОТИ Є КЛЮЧЕМ ДЛЯ ВПЛИВУ НА ІМУННУ РЕАКЦІЮ НА ЩЕПЛЕННЯ
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *