Назад

Саплементація у поєднанні із пробіотиком може покращити прояви депресії

Метою відповідного дослідження була оцінка ефектів комбінації SAMe (S-аденозилметионін) 200 мг та Lactobacillus plantarum (L. plantarum) HEAL9 1 × 109 КУО для покращення проявів депресії різного ступеня тяжкості.

У 6-тижневому рандомізованому, подвійному сліпому, плацебо-контрольованому дослідженні брали участь добровольці у віці 18–60 років з легким та середнім ступенем важкості депресії (згідно діагностичних критеріїв МКБ-10), набраних з 17 вересня 2018 року по 5 жовтня, 2018. Основним критерієм оцінки результатів були зміни показників шкали депресії Цунга (Z-SDS) між вихідними значеннями та 6-м тижнем лікування. Також, з урахуванням показників  шкали Z-SDS було проаналізовано різницю між групами від початку дослідження до 2-го тижня лікування, та проведено аналіз змін від початку дослідження до 2-го та 6-го тижнів лікування з урахуванням показників інших шкал (пов’язаних з безсонням, тривожністю, синдромом подразненого кишечника та станом здоров’я).

 

Результати: Всього було рандомізовано дев’яносто пацієнтів до групи SAMe плюс L. plantarum HEAL9 (n = 46) або плацебо (n = 44). Найкращий результат для нової комбінації порівняно з плацебо спостерігався на 6-му тижні лікування. При цьому вже на 2-му тижні лікування використання нової комбінації продемонстровано значне зниження загального балу по шкалі Z-SDS (P = .0330), проявів когнітивних порушень, субдоменів тривоги (P = .0133 та P = .0459 відповідно) та тривожності (P = .0345). Побічних явищ, пов’язаних із лікуванням, не спостерігалося.

 

Висновки: Використання комбінації SAMe та L. plantarum HEAL9 у дорослих із субпороговими або помірними чи середньотяжкими проявами депресії призвело до швидких та клінічно значущих ефектів через 2 тижні. Ця комбінація була безпечною і значно покращила симптоми депресії, тривоги, її когнітивних та соматичних компонентів. Ефект цього нового продукту не залежить від тяжкості симптомів, на відміну від традиційних антидепресантів, доступних на ринку, які мають мінімальні переваги при допорогових або помірних проявах.

Джерело: Prim Care Companion CNS Disord 2020;22(4):19m02578. https://doi.org/10.4088/PCC.19m02578

 

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *