РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ХАРЧУВАННЮ У ПЕРІОД ХОЛОДІВ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАСТУДИ ТА ВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЙ Новини,Рекомендації по харчуванню

34108_0

Існують прості та добре відомі нам з дитинства правила для попередження переохолодження. Регулярно займатись фізичними вправами та загартовуватись обливанням прохолодною водою, тепліше вдягатись та менше знаходитись під впливом екстремальних низьких температур, регулярно та повноцінно харчуватись.

Здорове харчування має значний потенціал сприяння оптимальній функції імунної системи. Дотримання його основних правил суттєво зменшує ризик сезонних застуд та вірусних інфекцій.

Збалансоване харчування, фізична активність, повноцінний сон, своєчасне миття рук та щеплення від грипу є найбільш ефективними профілактичними заходами у холодні місяці року.

Наступні п’ять порад щодо харчування можуть допомогти Вам та Вашим близьким не захворіти за низької температури у холодні пори року:

  1. Споживати більше їжі рослинного походження 

Різноманітні овочі, фрукти, ягоди, включно із мороженими, зелень, цільні злаки, бобові, горіхи та насіння є унікальними джерелами найкориснішої комбінації харчових речовин – вітамінів, мінералів, харчових волокон, біофлавоноїдів, антиоксидантів та інших. Усі вони мають стимулюючий вплив на різні ланки імунної системи та значно підсилюють опір організму відносно бактеріальних та вірусних інфекцій.

Намагайтесь їсти максимальну кількість продуктів рослинного походження під час кожного прийому їжі та пити чай між основними стравами.

Серед рослинних продуктів, які мають найбільший потенціал стимуляції імунної системи, можна згадати цибулю, часник, перець, броколі, чорниці, виноград, вівсяна та ячмінна каші, імбир та інші.

  1. Обирайте кисло-молочні продукти, які містять пробіотики

Результати багатьох наукових досліджень, проведених протягом останніх років, демонструють можливості пробіотиків у стимуляції імунної системи, особливо її частини розташованої у кишечнику, зменшуючи таким чином ризик розмноження та поширення інфекційних агентів.

Пробіотики містяться у таких звичних для нас кисло-молочних продуктах, як кефір або йогурт. Доцільно надавати перевагу кисломолочці з помірним вмістом жиру (2,5% та менше). Найкращим вибором є йогурти та кефір із натуральним молочним смаком, без солодких преміксів.

  1. Вживайте достатньо рідини

За холодної погоди ми майже весь час проводимо у контакті із сухим повітрям – таким є морозне повітря надворі, а також у приміщеннях, які опалюються.

Слизові оболонки органів дихальної системи втрачають частину своїх властивостей по знешкодженню бактерій та вірусів при тривалому контакті із сухим повітрям.

Тому слід забезпечити постійне відновлення втраченої рідини. Середня потреба в ній становить близько 4% від маси тіла. Найкращим джерелом рідини є столова вода. Серед інших перевагу слід віддати чаю та каві.

  1. Не забувайте про перші страви

Тарілка супу або борщу є частиною збалансованого харчового раціону, особливо у холодні пори року. Низка спостережень підтверджують меншу ймовірність застуди у людей, які регулярно вживають перші страви.

Розумний вибір передбачає переважне споживання супів та борщу з помірною жирністю та присутністю різноманітних овочів (не лише картоплі), які значною мірою зберігають свою поживну цінність навіть у відвареному вигляді.

  1. Вітамінні та мінеральні дієтичні добавки

Мають максимальну ефективність при споживанні у натуральному вигляді у складі здорових харчових продуктів рослинного та тваринного походження.

Синтетичні вітаміни не зменшують ризик застудних захворювань за виключенням людей, які працюють та/або займаються спортом на відкритому повітрі при низькій температурі. Такі люди можуть отримати користь від споживання додаткової кількості вітаміну С (200 мг на день) або цього вітаміну у складі комплексних вітамінно-мінеральних дієтичних добавок, які містять фізіологічну кількість основних вітамінів та мінералів.

  1. Пробіотичні дієтичні добавки

В останні десятиліття багато досліджень було присвячено встановленню профілактичних властивостей корисних бактерій та дріжджів відносно застудних та інфекційних захворювань. Узагальнення їх результатів дозволяє говорити про зменшення ризику та тривалості сезонних захворювань при додатковому вживанні пробіотиків у вигляді дієтичних добавок.

Такі властивості притаманні певним різновидам лактобацил, біфідобактерій та сахароміцет. Водночас, не всім може бути рекомендований профілактичний прийом пробіотиків. Варто порадитись з лікарем щодо доцільності їх вживання з огляду на стан Вашого здоров’я.

  1. Фізична активність

Будь-яка звична для Вас фізична активність зменшує ризик застуди та інфекційних захворювань узимку. Намагайтесь бути більш активними у зимові місяці. Водночас, слід об’єктивно оцінювати свої можливості. Надмірні навантаження можуть також бути некорисними за холодної погоди надворі.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ХАРЧУВАННЮ У ПЕРІОД ХОЛОДІВ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАСТУДИ ТА ВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЙ
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *