Назад

Результати досліджень переконують у безпечності споживання молочних продуктів щодо ризику розвитку раку молочної залози

Заспокійлива інформація з’явилась в результаті аналізу досліджень, що вивчають взаємозв’язок між споживанням молочних продуктів та ризиком розвитку раку молочної залози. Докази свідчать про те, що жінки можуть продовжувати насолоджуватися перевагами споживання молока та йогурту в рамках здорового харчування, не боючись збільшення ризику цього небезпечного захворювання.

Рак молочної залози є найпоширенішим різновидом онкологічної патології у жінок і основною причиною смерті від раку. Чи може щось таке просте, як споживання певної їжі та уникання іншої, допомогти зменшити ризик розвитку раку молочної залози?

Оскільки споживання молочних продуктів та рівень розповсюдження раку молочної залози різняться між країнами, вчені припускали, що споживання молочних продуктів може вплинути на ризик раку молочної залози. Однак автори цього аналізу не виявили зв’язку між ризиком раку молочної залози та споживанням будь-якого з досліджених молочних продуктів.

 

Що впливає на ризик розвитку раку молочної залози?

Дослідники вважають, що таких факторів багато, серед них гормони, дієта та прийом алкоголю. Що стосується дієти, – епідеміологічні дослідження вивчали можливий зв’язок між споживанням молока та ризиком раку молочної залози. Однак наша дієта доволі складна, і насправді важко відокремити потенційний вплив молочних продуктів від впливу інших поживних речовин.

Деякі дослідження пов’язують більш високе споживання молочних продуктів із збільшенням ризику раку молочної залози, а інші повідомляють про зниження ризику.

Яким чином молочні продукти можуть впливати на ризик раку молочної залози?

З одного боку, вчені припустили, що високий вміст жиру в деяких молочних продуктах, таких як незбиране молоко та сир, може збільшити ризик раку молочної залози. Молочні продукти також можуть містити фактори росту або пестициди, які потенційно можуть підвищити цей ризик.

З іншого боку, як вважають вчені, кальцій та вітамін D у молочних продуктах можуть знизити ризик раку молочної залози.

“Основна гіпотеза, яка передбачає, що молочні продукти можуть знизити ризик раку молочної залози, ґрунтується на вмісті в цих продуктах вітаміну D”. – Chen et al, 2019.

Про що свідчать результати останнього огляду літератури?

Для дослідження автори шукали медичну літературу, опубліковану до червня 2019 року, де мова йшла про споживання молока (з низьким вмістом жиру / знежиреного та незбираного) або йогурту та ризик раку молочної залози. Вони визначили 8 досліджень, проведених у всьому світі – США, Європі, Франції, Нідерландах, Норвегії, Фінляндії та Японії.

 

Результати досліджень були дуже мінливими, тому автори проаналізували всі дані, щоб отримати уявлення про те, що може відбуватися. Вони дійшли висновку, що немає зв’язку між споживанням нежирного/знежиреного, незбираного молока або йогурту та розвитком раку молочної залози.

“В нашому метааналізі не виявлено асоціацій із ризиком раку молочної залози для споживання нежирного/знежиреного, незбирного молока та йогурту”. – Chen et al, 2019.

Що далі?

Автори виділили конкретні проблеми в оцінці молочних продуктів та ризику раку молочної залози. У деяких країнах (наприклад, США) до молочних продуктів, таких як молоко, додають вітамін D. Оскільки вітамін D може впливати на ризик раку молочної залози, дослідження повинні враховувати рівень вітаміну D у молочних продуктах. Ще одне важливе питання – чи беруть молоко від корів, які отримують гормон росту, що потенційно збільшує рівень фактору росту в молоці та може стимулювати ріст ракових клітин.

 

Ці питання слід вирішити у великих міжнародних дослідженнях, щоб ми могли краще зрозуміти взаємозв’язок між молочними продуктами та ризиком раку молочної залози, кажуть автори.

 

Джерело: Chen L, Li M, Li H. Milk and yogurt intake and breast cancer risk: A meta-analysis. Medicine; 2019;98(12)

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *