Назад

Під дієтичними добавками в Україні може ховатися все що завгодно

Українське законодавство є недосконалим стосовно дієтичних добавок і продуктів для спеціального дієтичного харчування.

Про це на прес-конференції у Львові повідомив президент Асоціації дієтологів України, головний позаштатний дієтолог МОЗ України Олег Швець, відповідаючи на запитання IA ZIK, наскільки безпечними є різноманітні розрекламовані напої для зниження ваги, які продають в аптеках?

«Експертиза цих продуктів переважно базується на тому, що декларує виробник. Наприклад, раніше була така добавка «Ліда». Виробник – китайська компанія декларувала, що цей препарат рослинний, містить десятки рослин у своєму складі. Безумовно, провести дослідження біоеквівалентності в Україні проблематично, тому що немає належного обладнання і це дуже дорого коштує. Тому контролюючі органи довіряли виробнику і вважали, що там є рослинні інгредієнти. Насправді виявилося, що цей препарат містить лікарську субстанцію сібутрамін, використання якої в світі призупинено, бо може викликати серйозні наслідки для здоров’я людей з боку серцево-судинної системи», – розповів дієтолог.

За його словами, це приклад маніпуляції виробником довірою і недосконалістю українського законодавства. Тому не можна виключати, що й інші виробники цим не гребують.

«Насправді дієтичні добавки і продукти для спеціального дієтичного харчування для зменшення ваги в деяких випадках є корисними. Наприклад – протеїнові коктейлі, які дозволяють швидко вгамувати голод і зменшити калорійність їжі», – додав Олег Швець.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *