Назад

ПІДГОТОВКА МОЄЇ ПРАКТИКИ ДО ЕПІДЕМІЇ COVID-19

Зараз потрібні відповіді на багато питань, пов’язаних з епідемією, одне з ключових з них: «Що я особисто маю з цим робити?»

Як поводитись з пацієнтами, які звернуться до моєї поліклініки/клініки з відповідними симптомами. COVID-19 може проявлятись як банальна застуда за багато днів до появи симптомів вірусної пневмонії. Чи вжили ми адекватні заходи у наших клініках, відділеннях, приватних кабінетах? Як саме ми підготувались?

Багато в чому може допомогти реалізація універсальних заходів, які запроваджені в еру поширення вірусу імунодефіциту людини.

Як варто змінити зону очікування пацієнтів? В ідеалі треба зробити так, щоб люди взагалі не чекали у приймальні. Слід проводити їх у кімнату огляду так швидко, як це можливо. Поверхні, до яких торкались пацієнти у кімнатах очікування та огляду, мають оброблятись дезінфектуючими розчинами після кожного пацієнта.

Інший спосіб зменшення ризику поширення вірусів – тримати вікна відчиненими у приміщеннях де вони є. Це значно покращує вентиляцію без додаткових витрат.

Якщо з’являється необхідність ізоляції пацієнта з підозрою на наявність COVID-19, тоді треба мати чіткий план для такої ситуації. Наразі, протоколи ведення пацієнтів під час очікування результатів вірусологічних тестів постійно змінюються. Доцільно перевіряти інформацію на офіційних ресурсах – moz.gov.ua, phc.org.ua. Серед іноземних джерел – who.int, cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/infection-control/.

Наявність засобів захисту для персоналу є життєво необхідною. Крім того, адміністрація закладів охорони здоров’я має провести навчання з ефективного використання цих засобів залежно від ступеню ризику маніпуляцій, які виконує той чи інший медичний працівник.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *