П’ять продуктів, які дозволяють боротись з високим холестерином Без рубрики

Ваш звичний спосіб харчування може вести до підвищення рівня холестерину в крові. І навпаки, зміна звичок у харчуванні на більш здорові зменшує рівень холестерину та покращує якісний склад жирів, що знаходяться у Вашій крові. Свіжі овочі та фрукти, цільні злаки та «добрі жири» являються частиною здорової дієти. Однак, певні продукти мають здатність до більш ефективного зменшення холестерину.

Як? Переважним механізмом дії продуктів є постачання суттєвої кількість розчинних харчових волокон, які пов’язують холестерин та продукти його обміну у системі травлення. Таким чином, забезпечується його виведення з організму до потрапляння у кровотік. Інші продукти, завдяки значному вмісту поліненасичених жирних кислот, здатні прямо знижувати рівень найгіршого холестерину низької щільності. Продукти багаті на корисні природні речовини стероли та станоли запобігають всмоктуванню холестерину. Прикладом найкращих холестерин-знижуючих продуктів є наступні:

1.   Вівсяні каші. Легким способом початку боротьби із високим холестерином є вибір вівсяної каші або пластівців на сніданок. Кожна порція такої страви постачає організму 1-2 грами розчинних рослинних волокон. Додайте банан або полуниці, щоб отримати ще півграма.

2.   Бобові. Бобові відрізняються надзвичайно високим вмістом розчинних рослинних волокон. Вони також дуже повільно перетравлюються, залишаючи Вас ситими тривалий час після їжі. Тому бобові добре підходять людям, які прагнуть позбутись зайвої ваги. Надзвичайно широкий вибір різновидів бобових та ще більший вибір страв з них робить ці продукти одними з ключових у здоровій дієті.

3.   Горіхи. Чисельні наукові дослідження демонструють, що споживання волоських горіхів, мигдалю, арахісу та інших горіхів позитивно впливає на здоров’я серця. Приблизно 50 грамів горіхів на день можуть знизити рівень шкідливого холестерину низької щільності на 5%. У горіхах міститься низка корисних речовин, які захищають здоров’я нашого серця.

4.   Продукти, фортифіковані стеролами та станолами. Стероли та станоли, що екстрактовані з рослинної смоли, зменшують спроможність організму до абсорбції холестерину із їжі. Виробники харчової продукції додають стероли та станоли до різних продуктів (від маргарину до шоколаду). Також вони доступні у вигляді дієтичних добавок. Споживання двох грамів на добу може призвести до зменшення холестерину низької щільності на 10%.

5.   Жирна морська риба.Споживання такої риби два-три рази на тиждень може знизити шкідливий холестерин двома шляхами – за рахунок заміни м’яса (головного джерела холестерину) та постачання омега-3 поліненасичених жирних кислот. Останні зменшують вміст тригліцерідів у крові та захищають серце, попереджаючи появу порушень ритму.

У той же час слід триматись подалі від…

Якщо Ви вирішили боротись із збільшеним рівнем холестерину за допомогою продуктів, які здатні зменшити його рівень, пам’ятайте, що уникання певної їжі здатне покращити результати. Для контролю кількості холестерина на здоровому рівні обмежте вживання:

Насичених жирів. Найбільша їх кількість знаходиться у червоному м’ясі, молоці та інших молочних продуктах. Кокосова та пальмова олія також можуть призводити до зростання кількості шкідливого холестерину в організмі. Тому розумним шляхом до його зменшення є значне обмеження насичених жирів. Намагайтесь замінити звичайне м’ясо на таке, що містить мінімум жиру (птиця, телятина), звичайне молоко на знежирене, вершкове масло на рослинну олію, смажені птицю чи рибу на запечені…

Транс-жири. Транс -жири є технологічним продуктом хімічної реакції, яка перетворює рослинну олію у твердий жир та попереджує згірклість рослинних жирів. Транс-жири вважаються однією з найнебезпечніших харчових речовин завдяки одночасному підвищенню рівня шкідливого холестерину низької щільності, зменшенню кількості корисного холестерину високої щільності, стимуляції запалення та збільшення ризику утворення тромбів усередині кровоносних судин. Відповідальні виробники продуктів харчування та господарі мереж ресторанів замінюють транс-жири на ненасичені жири. Однак, це притаманно індустріально розвиненим країнам. В Україні такі добровільні кроки з метою збереження здоров’я споживачів є поодинокими та несистемними.

П’ять продуктів, які дозволяють боротись з високим холестерином
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *