Назад

ПРОТИКОРОНАВІРУСНІ МОЛЕКУЛИ МІКРОБНОГО ПОХОДЖЕННЯ МОЖУТЬ БУТИ КЛЮЧЕМ ДЛЯ НОВОГО ЛІКУВАЛЬНОГО ПІДХОДУ

Встановлено, що комменсальні бактерії кишечник людини виробляють сполуки, які пригнічують SARS-CoV-2.

Висновки, представлені на Всесвітньому форумі мікробіологів, Американському товаристві мікробіології (ASM) та Федерації європейських мікробіологічних товариств (FEMS), а також інших товариств дослідників з Університету Йонсей у Південній Кореї, демонструють потенційно новий підхід у боротьбі з вірусом, відповідальним за нинішню глобальну пандемію.

«Нам було цікаво, чи можуть бактерії, що мешкають у кишечнику, захистити кишечник від вторгнення вірусу». – Мохаммед Алі, доктор філософії у галузі медицини в університеті Йонсей, Сеул, Південна Корея

Ця гіпотеза була виведена з того факту, що попередні клінічні дані показали, що у пацієнтів з помірним та тяжким COVID-19 можуть виникати шлунково-кишкові симптоми, тоді як в інших випадках ознаки інфекції виявляли виключно в легенях.

Однак все більше клінічних даних свідчить про те, що мікроби шлунково -кишкового тракту часто відіграють ключову роль у формуванні важкості захворювань від хронічних до гострих, починаючи від неврологічних та закінчуючи респіраторними інфекціями. Дійсно, кишкова флора набуває все більшого інтересу через її потенційні переваги у збереженні здорового різноманіття та чисельності мікробів.

Для того, щоб дослідити, чи кишкові мікроби, дійсно здатні відігравати роль у боротьбі з SARS-CoV-2, дослідники перевірили домінуючі види бактерій, що населяють кишечник, на предмет активності проти SARS-CoV-2. Їхні пошуки виявили, що біфідобактерії, про які раніше було відомо, що вони здатні пригнічувати інші бактерії, такі як H. pylori, також виявились активними проти синдрому подразненого кишечника та мають анти-Covid активність.

Застосувавши компьютерне моделювання для пошуку потенційних сполук, що борються з хворобами, орієнтуючись на бази даних мікробних молекул, вдалось виявити деякі з них, що можуть виявитися корисними проти SARS-CoV-2.

“Для створення нашої моделі ми використали попередні набори даних про коронавірус, в яких кілька сполук тестували на короновірсуних структурах-мішенях”, – сказав пан Алі. “Цей підхід представляється значним, оскільки ці мішені мають спільні риси з SARS-CoV-2”.

Такий підхід може бути вельми ефективним, оскільки багато існуючих антибіотиків та ліків для терапії раку є сполуками, які бактерії використовують, щоб конкурувати на рівні шлунково-кишкового тракту.

«Виявлення мікробів, які продукують антикоронавірусні молекули, буде перспективним методом для розробки природних або штучно створених пробіотиків, що дозволить розширити наші методи профілактичного лікування. В свою чергу, це дозволить створити більш безпечний спосіб боротьби з вірусною інфекцією».

Використання двостороннього підходу до розробки ефективних моделей у поєднанні з клінічними випробуваннями пробіотиків може дати ключове уявлення про те, як мікроби можуть обмежити поширення SARS-CoV-2. І, хоча це не дає абсолютного захисту, за допомогою таких процедур можна зменшити реплікацію вірусу та вираженість симптомів. Крім того, такий підхід потенційно збільшує потенціал по відновленню, що може бути особливо корисним для пацієнтів з групи високого ризику.

 

Джерело: https://asm.org/

 

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *