Пробіотики можуть зменшити потребу у антибіотиках Новини,Рекомендації по харчуванню

db8e510ca43d9352562db29b9028258b

Невибіркове і надмірне застосування антибіотиків пов’язане з підвищенням стійкості до антибіотиків у багатьох частинах світу.

Дані Центрів контролю і профілактики захворювань (CDC) показують, що лише в США за рік виявляють близько 2 мільйонів антибіотикорезистентних інфекцій, з яких 23 000 мають смертельні наслідки.

Зниження частоти призначення антибіотиків є важливим кроком у запобіганні резистентності до антибіотиків. Якщо це може бути зроблено простим та відносно недорогим шляхом, таким як регулярне споживання пробіотиків, це означатиме важливий прогрес у цій боротьбі.

 

У поточному матеріалі розглянуто 12 досліджень з використанням пробіотиків у дітей. Було встановлено, що щоденне додавання пробіотиків, як добавки призвело до 29% зниження призначення антибіотиків у досліджуваній популяції. В основному використовувались штами Лактобацилл та Біфідобактерій.

 

Раніше проведені дослідження вже показали, що пробіотики знижують частоту, тяжкість і тривалість звичайних гострих інфекцій дихальних шляхів і кишечника.

 

Огляд зосереджувався на пошуку доказів чіткої асоціації між прийом пробіотиків та зниженням використання антибіотиків. Зважаючи на це, потенційно одним із способів зменшення використання антибіотиків є регулярне застосування пробіотиків «.

 

Доктор Даніель Меренштейн, доктор медичних наук, старший дослідник

 

Точні механізми, що впливають на зниження рівня застосування антибіотиків, пов’язані з пробіотиками, невідомі. Однак вони можуть включати імунну модуляцію або вироблення молекул, які знижують активність  патогену у кишечнику та дихальних шляхах.

 

Д-р Меренштейн вказує, що оскільки кишечник є одним з найбільш важливих імунокомпетентних органів, споживання корисних бактерій у формі пробіотиків цілком може призвести до конкурентного гальмування зростання кишкових патогенів або посилення імунного захисту по відношенню до інших хвороботворних організмів.

 

Потрібно більше досліджень в різних вікових категоріях, особливо у людей похилого віку, щоб з’ясувати, чи буде пов’язане тривале використання пробіотиків із загальним зменшенням споживання антибіотиків зокрема і в цій групі. Якщо це так, це може потенційно мати величезний вплив на використання пробіотиків у загальній медицині та серед звичайних споживачів взагалі «.

 

Д-р Сара Кінг, доктор філософії

 

Джерело: дослідження було опубліковано в Європейському журналі громадського здоров’я та частково фінансується Міжнародною науковою асоціацією з досліджень пробіотиків та пребіотиків. Sep 14 2018.

Пробіотики можуть зменшити потребу у антибіотиках
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *