Назад

ПРОБІОТИКИ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ ВПОРАТИСЬ З ОЖИРІННЯМ У ДІТЕЙ

Згідно з дослідженням, представленим на e-ECE 2020, пробіотики можуть допомогти дітям та підліткам з ожирінням схуднути, за умови використання їх разом із дієтою та контролем калорій. Дослідження показало, що діти з ожирінням, які на фоні дієти з обмеженим вмістом калорій, отримували пробіотики Bifidobacterium breve BR03 та Bifidobacterium breve B632, втратили більше ваги та покращили чутливість до інсуліну порівняно з дітьми, які лише дотримувались дієти.

Ці результати свідчать про те, що пробіотичні добавки та дієта з контролем калорій можуть допомогти впоратись із ожирінням у молодого населення та зменшити майбутні ризики для здоров’я, такі як хвороби серця та діабет.

Ожиріння є глобальною проблемою охорони здоров’я і може призвести до ряду загрозливих для життя станів, таких як діабет та серцеві захворювання. Лікування та профілактика є серйозною проблемою охорони здоров’я, особливо серед дітей та підлітків. Біфідобактерії – це група пробіотичних бактерій, які є частиною природного мікробіома кишечника та допомагають запобігти зараженню іншими бактеріями, такими як кишкова паличка, а також сприяють перетравленню вуглеводів та харчових волокон. Під час травлення вони виділяють хімічні речовини, які називаються коротколанцюговими жирними кислотами, які відіграють важливу роль у здоров’ї кишечника та контролю голоду. Низька кількість біфодобактерій може погіршити травлення, вплинути на споживання їжі та витрати енергії, що може призвести до збільшення маси тіла та ожиріння.

Попередні дослідження припускали, що добавки пробіотиків, що містять біфідобактерії, можуть допомогти відновити склад мікробіома кишечника, що може сприяти зниженню ваги та бути потенційним підходом до лікування ожиріння. Однак сучасні дослідження використовують суміші різних штамів пробіотиків і не вивчають наслідки введення лише біфідобактерій.

Доктор Флавія Продам та її команда з Університету Східного П’ємонта намагалися оцінити вплив лікування пробіотиками у вигляді біфідобактерій у дітей та підлітків із ожирінням на втрату ваги та склад мікробіоти кишечника. 100 дітей та підлітків із ожирінням (6-18 років) отримали дієту, що базується на контролі калорій і випадковим чином отримували або пробіотики Bifidobacterium breve BR03 та Bifidobacterium breve B632, або плацебо протягом 8 тижнів. Клінічний, біохімічний аналіз та оцінка зразків калу проводились для визначення впливу добавок пробіотиків на збільшення ваги, мікробіоти кишечника та метаболізм.

Результати свідчать про те, що у дітей, які приймали пробіотики, зменшилася окружність талії, ІМТ, резистентність до інсуліну та рівень кишкової палички в кишці. Ці сприятливі ефекти демонструють потенціал пробіотиків у лікуванні ожиріння у дітей та підлітків під час дієтичних обмежень.

Пробіотичні добавки часто дають людям без належних даних. Отримані дані дають наукову підставу говорити про ефективність та безпеку двох штамів пробіотиків при лікуванні ожиріння у молодого населення “.

Доктор Флавія Продам, Університет Східного П’ємонту

Дослідження припускає, що добавки з пробіотиками можуть модифікувати середовище мікробіому кишечника та благотворно вплинути на обмін речовин, допомагаючи дітям або підліткам з ожирінням, які також перебувають на обмеженій дієті, схуднути. Однак необхідні більш масштабні дослідження протягом більш тривалого періоду часу.

Доктор Продам пояснює: “Наступним кроком нашого дослідження є виявлення пацієнтів, яким може бути корисно таке лікування пробіотиками, з метою створення більш персоналізованої стратегії зниження ваги. Ми також хочемо більш чітко розшифрувати роль дієти та пробіотиків щодо складу мікробіому. Це може допомогти нам зрозуміти, чим відрізняється мікробіота у молодих людей із ожирінням “.

 

Джерело: Abstract 2167S. 22nd Europian Congress of Endocrinology. eECE 2020. Supplementation with Bifidobacterium breve BR03 and Bifidobacterium breve B632 favoured weight loss and improved insulin metabolism in children and adolescents with obesity in the BIFI-OBESE cross-over, randomized placebo-controlled trial.

Arianna Solito1, Iderina Hasballa2, Matteo Calgaro3, Nicole Bozzi Cionci4, Roberta Ricotti2, Marina Caputo2, Giulia Genoni2, Alice Monzani5, Francesca Archero2, Simonetta Bellone2, Gianni Bona2, Emanuela Agosti2, Gianluca Aimaretti2, Angela Amoruso6, Marco Pane6, Nicola Vitulo3, Diana DI Gioia4, Flavia Prodam2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *