Назад

Пробіотики асоціюються з гіршою реакцією на імунотерапію раку у пацієнтів з раком шкіри

Згідно з попереднім дослідженням Інституту імунотерапії раку Паркера (PICI) і Техаського університету ім. Андерсона, у пацієнтів із меланомою прийом безрецептурних пробіотичних препаратів пов’язаний із нижчою на 70% ймовірністю відповіді на імунотерапію раку інгібіторами контрольної точки PD-1. Ці результати представлені на щорічній зустрічі Американської асоціації з вивчення раку (AACR) 2019 в Атланті.

 

Дослідники також встановили, що використання безрецептурних пробіотиків пов’язано з меншим розмаїттям мікробіому кишечника.

 

“Отримані щодо пробіотиків висновки були для нас трохи несподіваними, оскільки загальне сприйняття полягає в тому, що вони роблять ваш мікробіом здоровішим”, – сказала перша авторка Крістін Спенсер, доктор наук, науковий співробітник інституту Паркера, що базується в Сан-Франциско.

 

Обіг пробіотиків не регулюється Управлінням харчових продуктів та лікарських засобів (FDA) США.

 

“Виходячи з наших попередніх результатів, пацієнти онкологічного профілю та лікарі повинні ретельно розглянути питання про використання безрецептурних пробіотичних добавок, особливо перед початком застосування імунотерапії”, – сказала старший автор, Дженніфер Уорго, доктор наук.

 

Це перше клінічне дослідження, розроблене з метою вивчення зв’язків між дієтою, мікробіомом кишечника та реакцією на імунотерапію у хворих на рак. Окрім результатів, отриманих щодо пробіотиків, дані також показують, що пацієнти, які дотримуються дієти з високим вмістом клітковини, в п’ять разів краще реагують на протиракову імунотерапію.

 

ПОТЕНЦІАЛЬНИЙ ВПЛИВ ДОСЛІДЖЕНЬ

Наслідки дослідження є вагомими, оскільки інгібітори контрольних точок ефективні лише для 20-30% хворих на рак. Дослідження підкріплює ідею про те, що нам вдасться покращити лікування онкохворих, вивчаючи вплив на імунотерапію дієтичних особливостей, водного режиму, уникання певних продуктів, напоїв та добавок.

 

“Уявіть собі, якби ви могли збільшити кількість пацієнтів, які отримують користь від імунотерапії через щось таке просте, як зміна харчування. Це було б чудово “, – каже Спенсер. “Хоча насправді це не так просто, оскільки в роботі є багато вагомих факторів. Але це дослідження дійсно вказує на дієту, як на впливовий чинник у реакції на імунотерапію за допомогою мікробіому кишечника, і ми сподіваємось, що ці результати підштовхнуть більше досліджень на цю тему у дослідницькій спільноті”.

 

ПІДТРИМКА ІМУНОТЕРАПІЇ РАКУ

В останні роки вчені виявили, що трильйони кишкових мікробів, що входять до складу мікробіому кишечника, чинять значний вплив над імунну систему. Імунотерапевтичні препарати, такі як інгібітори контрольних точок, діють, залучаючи імунну систему для боротьби з раком. Теоретично склад мікробіому міг би впливати на імунну систему, а в свою чергу і на здатність імунотерапії боротися проти раку.

 

Попереднє дослідження доктора Уорго та Спенсера було одним з перших серед тих, хто вивчав цю ідею. У своєму науковому документі за 2018 рік вони з колегами виявили, що більш різноманітний склад мікробів кишечника асоціюється з кращою реакцією на інгібітори контрольних точок раку, а також, що певні типи бактерій Ruminococcaceae були пов’язані з кращою реакцією на інгібування контрольної точки проти PD-1. Інші типи бактерій, такі як Bacteroidales, асоціювались з гіршим результатом.

 

Про дослідження

Перспективне дослідження включало 113 пацієнтів з метастатичною меланомою, які розпочинали лікування у доктора медицини Анддерсон у Х’юстоні. Дослідники оцінювали їх мікробіоми шляхом секвенування їх фекальних зразків з метою визначення наявності та кількості різних бактерій у кишечнику. Пацієнтів також попросили пройти оцінювання способу життя, щоб розповісти про свій раціон харчування та вживання добавок та ліків.

 

Після спостереження за пацієнтами під час лікування, дослідники виявили кілька кореляцій між харчовими факторами та мікробіомом кишечника. Вони також оцінювали ці фактори стосовно реакції на імунотерапію.

 

КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ

Загалом, дослідники інституту Паркера виявили, що дієта та добавки впливають на здатність пацієнта реагувати на імунотерапію раку, швидше за все, через зміни мікробіому кишечника.

 

Серед висновків:

 

  • Використання безрецептурних пробіотичних добавок було пов’язане з на 70% нижчим шансом на відповідь на імунотерапію у групі 46 хворих на меланому
  • 42% усіх пацієнтів повідомили, що приймали безрецептурні пробіотики
  • Застосування пробіотиків асоціюється з меншою різноманітністю мікробіому кишечника, і з поганою реакцією на інгібітори контрольних точок PD-1
  • Пацієнти, що знаходяться на дієті з високим вмістом клітковини, приблизно в 5 разів частіше реагують на лікування у вигляді імунотерапії
  • У пацієнтів, що знаходяться на дієті, збагаченій цільними злаками, було більше бактерій, пов’язаних з позитивною реакцією на імунотерапію
  • Дієта з високим вмістом обробленого м’яса та доданого цукру асоціювалась з меншою кількістю бактерій, пов’язаних із позитивною реакцією на імунотерапію

 

“Використання дієти з високим вмістом клітковини давно показало користь для здоров’я. У цьому випадку ми бачимо ознаки того, що це також пов’язано з кращою реакцією на імунотерапію раку “, – каже Спенсер. “Безумовно, це ще одна вагома причина для вживання цільних злаків, овочів та фруктів”.

 

Джерело:

  1. Abstract 2838: “The gut microbiome (GM) and immunotherapy response are influenced by host lifestyle factors”. April 2, 2019 at the AACR 2019 Annual Meeting.
  2. Melanoma Checkpoint and Gut Microbiome Alteration With Microbiome Intervention (MCGRAW) gov Identifier: NCT03817125

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *