Назад

Переміжне голодування (керівництво для пацієнта)

Існує тільки декілька способів лікування, які за переконливими результатами проведених досліджень здатні ефективно лікувати багато захворювань та продовжувати життя. Голодування може допомогти у позбавленні від зайвої ваги, досягти позитивної динаміки у лікуванні серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та навіть раку.

Корисність голодування обумовлена одночасним обмеженням калорій та фізіологічним перемиканням між періодами голоду і споживання їжі окремих клітин та цілого організму.

Ввідний процес може бути досить непростим, тому його рекомендується запроваджувати поступово зі збільшенням ступеню обмеження їжі. При появі складнощів або складних питань доцільно скористатись професійною допомогою дієтолога.

Способи з обмеженням часу вживання їжі

Простий та ефективний перший етап

Для отримання очікуваної користі у вигляді втрати ваги та пов’язаних з нею позитивних наслідків слід утримуватись від їжі на протязі щонайменше 12 годин. Спробуйте почати з відмови від їди та пиття калорійних напоїв протягом половини доби, наприклад з 19.00 до 07.00. Такий старт можен бути найпростішим та незначно впливатиме на інші харчові звички, тому може бути застосований більшістю людей.

Наступний етап – на шляху до найбільшої ефективності

Періоди утримання від їжі та калорійних напоїв мають поступово подовжуватись. Адже, наукові докази свідчать, що голодування протягом 16-18 годин на день є найкориснішим для здоров’я. Тому з часом доцільно спромогтися обмежити споживання їжі «вікном» у 6-8 годин на добу.

 

Метод переміжного голодування 5:2

Подібний до обмеження споживання їжі протягом лише шести або восьми годин на добу, цей підхід передбачає значне обмеження їжі два дні на тиждень із звичайним харчуванням протягом решти п’яти днів. У такий спосіб також досягається очікуваний ефект та він може краще підходити певним людям. Кінцева мета обмежуватись 500 кілокалоріями два дні на тиждень. Багато людей обирають дні з найбільшим проміжком між ними, наприклад, понеділок та четвер. Рахувати калорії можна за допомогою мобільних додатків або Інтернет-ресурсів.

Створіть власний план

Розумно спланувати запровадження переміжного голодування на декілька місяців. Перший місяць такої терапії очікується найтяжчим, коли можуть бути достатньо виражені – голод, дратівливість та складнощі з концентрацією. Але ці проблеми зазвичай минають до кінця першого місяця.

Місяць Обмеження часу вживання їжі Метод переміжного голодування 5:2
Перший Вживання їжі лише 10 годин на день/5 днів на тиждень 1000 ккал один день на тиждень
Другий Вживання їжі лише 8 годин на день/5 днів на тиждень 1000 ккал два дні на тиждень
Третій Вживання їжі лише 6 годин на день/5 днів на тиждень 750 ккал два дні на тиждень
Четвертий (досягнення мети) Вживання їжі лише 6 годин на день/7 днів на тиждень 500 ккал два дні на тиждень

 

Не забувайте регулярно відвідувати лікаря на протязі цих чотирьох місяців. Варто ретельно спостерігати за об’єктивними змінами, які відбуваються в організмі у цей час. Ймовірно буде необхідною корекція дози ліків, які ви приймаєте. При досягненні найкращих результатів можлива їх відміна.

 

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *