ОЖИРІННЯ ТА КОРОНАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ COVID-19 Новини

вес1

Всесвітня федерація ожиріння підтримує зусилля ВООЗ та більшості урядів у всьому світі, швидкі й всебічні дії щодо контролю пандемії коронавірусної інфекції, яка спричинює SARS-CoV-2 (severe acute respiratory syndrome coronavirus-2 – важкий гострий респіраторний синдром асоційований з коронавірусом-2).

Експерти ВООЗ встановили, що неінфекційні захворювання збільшують ризик  COVID-19. Згідно з новими спостереженнями щодо інших вірусних інфекцій, надмірна вага та ожиріння також можуть привести до гірших наслідків у хворих на COVID-19. Звіт з Великобританії свідчить про те, що дві третини людей, які серйозно захворіли на коронавірус, мали надмірну вагу або ожиріння. Тим часом, звіт з Італії свідчить, що 99% смертей були у пацієнтів із раніше існуючими станами, які часто спостерігаються у людей з ожирінням, такі як гіпертонія, рак, діабет та серцеві захворювання.

COVID-19 та ожиріння

Заходи, які вживаються для того, щоб стримувати COVID-19, ймовірно, матимуть негативний вплив на людей з ожирінням, а також на здоров’я загальної популяції. Ситуація щодо ожиріння може погіршитись, тому що більшість заходів є основними причинами ожиріння, а саме:

 • Напруженість харчової системи (залежність від перероблених продуктів, напівфабрикатів, зменшення кількості свіжих фруктів та овочів, збільшення споживання обробленого м’яса);
 • Зменшення фізичної активності людей через введення карантину;
 • Вплив на психічне здоров’я, через серйозність ситуації, зменшенням фізичних навантажень, соціальна ізольованість та зміни на роботі;
 • Вплив на системи охорони здоров’я, загострені проблеми доступу до лікування людей, які страждають ожирінням, що включає скорочення хірургічних процедур (наприклад, баріатричної хірургії), групових програм схуднення та інших форм амбулаторної допомоги.

Тому ми рекомендуємо урядам у всьому світі вжити наступні дії згідно моніторингу та зменшення COVID-19 в коротко- та довгостроковій перспективі, щоб забезпечити збереження здоров’я людей та мінімізувати негативні наслідки в цей складний час:

 • Переконатись, що якісна їжа є доступною для всіх, особливо для вразливих груп населення (люди із вже існуючими захворюваннями, літні люди, інваліди та домогосподарства з низьким рівнем доходу).
 • Переконатись, що будь-яка політика та обмеження проти поширення COVID-19 дозволяла людям бути фізично активними на відкритому просторі, зберігаючи при цьому необхідну соціальну дистанцію.
 • Надавати інформацію населенню через засоби масової інформації та соціальні медіа, щоб розвіювати міфи та сприяти психічному та фізичному здоров’ю в період ізоляції.
 • Визначити вплив поточної ситуації на психічне здоров’я. Запропонувати заходи щодо вдосконалення цієї ситуації.
 • Надати довідкові та інші віртуальні служби підтримки, особливо людям із вже наявними захворюваннями, щоб забезпечити їм доступ до актуальної інформації про їх догляд і стан здоров’я.
 • Визначити, наскільки ожиріння та інші неінфекційні захворювання збільшують ризик і погіршують стан при захворюванні COVID-19. Переконатись, що люди з цими захворюваннями будуть проконсультовані для покращення їхнього стану.
 • Переконатись, що у випадку наявності симптомів COVID-19 люди були протестовані та забезпечені медичною допомогою якомога раніше.
ОЖИРІННЯ ТА КОРОНАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ COVID-19
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *