НОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ „SINT1A“ ВИВЧАЄ ПОТЕНЦІАЛ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОБІОТИКА ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ДІАБЕТУ 1 ТИПУ У ДІТЕЙ Новини,Рекомендації по харчуванню

file_55623_3650277

Діабет 1 типу є найпоширенішим метаболічним захворюванням у дітей та підлітків у всьому світі. Його небезпека полягає ще й в тому, що діагноз нерідко встановлюється тоді, коли розвинулись важкі, а іноді і небезпечні для життя симптоми. Нове дослідження «SINT1A» вивчає потенціал конкретного пробіотика щодо впливу на імунної систему дітей із підвищеним генетичним ризиком діабету 1 типу і, таким чином, запобігання його розвитку.

Приблизно у одного з 300 дітей та підлітків із діагностованим аутоімунним захворюванням у вигляді діабету 1 типу, діагноз встановлюється до 18 років. Близько 90 відсотків пацієнтів не мають близького родича з діабетом 1 типу, тобто хвороба може вразити будь-яку дитину без спадкового анамнезу хвороби.

Люди, які страждають на цукровий діабет 1 типу, повинні протягом усього життя вводити гормон інсулін, оскільки їх власна імунна система атакує клітини продуценти інсуліну в «острівцях» підшлункової залози. Інсулін має життєво важливу функцію, транспортуючи цукор з крові в клітини організму. Власний інсулін в організмі часто є першою мішенню імунної реакції, яка призводить до діабету 1 типу.

Вплив пробіотиків на імунну систему

На ранніх стадіях діабету 1 типу в крові з’являються так звані острівцеві аутоантитіла в результаті атаки імунної системи клітин, що виробляють інсулін. З попередніх досліджень ми знаємо, що діти, які виробляють ці антитіла, можуть мати дисбаланс на рівні кишкової мікробіоти в ранньому дитинстві.

Нове дослідження SINT1A (вплив B. Infantis на пом’якшення аутоімунної відповіді при діабеті 1 типу) має на меті запобігти появі острівцевих аутоантитіл у дітей із підвищеним генетичним ризиком діабету 1 типу шляхом введення пробіотика, що містить штам Bifidobacterium Infantis (активований В. infantis EVC001). Передбачається, що це може сприяти формуванню здорової та збалансованої кишкової флори, що, як вважають, має сприятливий вплив на імунну систему до появи перших ознак аутоімунної відповіді.

«Ми вважаємо, що імунна система слизової оболонки порожнини рота та кишечника дуже важлива для запобігання імунно-опосередкованих захворювань, таких як діабет 1 типу. Дослідження POInT використовує кишечник (куди надходить пероральний інсулін) для ознайомлення імунної системи з інсуліном та запобігання аутоімунної відповіді на нього. SINT1A був розроблений на основі знань про те, що здорова мікрофлора кишечника зменшує запалення, і це допомагає імунній системі краще розрізняти антигени, які є безпечними, від тих, що є небезпечними» Prof. Ezio Bonifacio, Study Leader, TU Dresden

Таким чином, дослідники SINT1A хочуть зменшити ймовірність того, що діти з високим генетичним ризиком розвитку діабету 1 типу будуть мати імунні реакції у вигляді аутоімунної відповіді. «Якщо результати обох досліджень покажуть те, на що ми сподіваємось», — пояснює проф. Боніфаціо, «ми поєднаємо отриману інформацію для створення оптимізованої синергетичної стратегії щодо профілактики діабету типу 1. Завдяки цьому діабет 1 типу може трансформуватися в хворобу, якої можна запобігти«.

 

Дослідження SINT1A розпочнеться у квітні 2021 року в багатьох європейських країнах в рамках GPPAD (Глобальної платформи для профілактики аутоімунного діабету) — міжнародної ініціативи з профілактики діабету 1 типу. Місця дослідження GPPAD знаходяться в Бельгії (Лювен), Німеччині (Дрезден, Ганновер, Мюнхен), Польщі (Варшава), Швеції (Мальме) та Великобританії (Кембридж, Ньюкасл).

 

Скринінг новонароджених на ризик діабету 1 типу

Участь у дослідженнях SINT1A та POInT вимагає підтвердження підвищеного генетичного ризику діабету 1 типу. Обстеження новонароджених дозволяють виявити цей ризик задовго до прояву захворювання. Дослідження можна провести з кількома краплями крові протягом перших 7 днів життя. Професор Боніфаціо та його команда запустили програму скринінгу для новонароджених у 2016 році (яка називається «Freder1k» у Німеччині). «Разом з потужною науковою мережею GPPAD ми змогли обстежити 245 000 немовлят. У 1,15 відсотка ми виявили підвищений генетичний ризик. Раннє виявлення є необхідним для вживання значущих профілактичних заходів», — говорить професор Рейнхард Бернер директор дитячої лікарні.

 

Джерело: https://tu-dresden.de/tu-dresden/newsportal/news/neue-studie-will-entstehung-von-typ-1-diabetes-bei-kindern-verhindern

НОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ „SINT1A“ ВИВЧАЄ ПОТЕНЦІАЛ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОБІОТИКА ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ДІАБЕТУ 1 ТИПУ У ДІТЕЙ
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *