НАКОПИЧЕННЯ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ В КИШКОВИХ БАКТЕРІЯХ МОЖЕ ЗНИЗИТИ ЇХНЮ ЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ВПЛИНУТИ НА КИШКОВИЙ МІКРОБІОМ Новини,Рекомендації по харчуванню

feature-2-1200x675-cropped-e1613822093520

Нью-Йорк (Reuters Health) – як кажуть дослідники, більшість широко розповсюджених лікарських засобів, таких як антидепресанти, ліки від діабету та астми, можуть накопичуватися в кишкових бактеріях, змінюючи функцію бактерій і потенційно знижуючи ефективність самих ліків.

«Досить дивно, що новий рівень взаємодій, які ми побачили між бактеріями та ліками, — це накопичення препаратів в бактеріях, оскільки до цього часу лише  біотрансформація (хімічна модифікація) вважалася єдиним способом впливу бактерій на доступність ліків», — Кіран Патіл, з відділу токсикології MRC Кембриджського університету. «Ми також були здивовані, побачивши принциповий вплив біоакумуляції на бактеріальний метаболізм та склад мікробної спільноти».

 

«Ймовірно існують досить суттєві відмінності на між особистому рівні, залежно від складу персональної мікробіоти кишечника». «Ми побачили відмінності навіть між різними штамами одного виду бактерій».

Як повідомляється в Nature, доктор Патіл та його колеги виростили 25 поширених штамів кишкових бактерій та дослідили їх взаємодію з 15 структурно різноманітними пероральними препаратами. Дослідники виявили 70 взаємодій бактерій і лікарських засобів, про 29 з яких раніше не повідомлялося.

Сімнадцять із нещодавно виявлених взаємодій можна пояснити біоакумуляцією — тобто бактеріями, що зберігають препарат внутрішньоклітинно, не змінюючи його хімічно, і в більшості випадків без впливу на бактеріальний ріст.

Щоб отримати додаткове уявлення, команда дослідила молекулярну основу біоакумуляції антидепресанту дулоксетину. Вони виявили, що дулоксетин зв’язується з кількома ферментами і змінює секрецію метаболітів уражених бактерій.

Під час тестування на рівні мікробної спільноти, з’ясувалось, що дулоксетин помітно змінював дрібні молекули, що продукуються бактеріями, здатними накопичують ліки, якими, в свою чергу, харчувалися інші бактерії, що не мають здатності до акумуляції відповідного препарату; це спричинило надлишок споживаючих бактерій, тим самим вплинувши на склад мікробної спільноти.

 

Команда дослідників підтвердила свої результати на C. elegans; хробаки, які містили бактерії, здатні накопичували дулоксетин, поводилися інакше, ніж ті, що не мали таких бактерій.

Підводячи підсумок, автори стверджують: «Загалом наші результати показують, що біоакумуляція кишковими бактеріями може бути загальним механізмом, що змінює біодоступність ліків та бактеріальний метаболізм, тим самим впливаючи на склад мікробіоти, фармакокінетику, побічні ефекти та реакцію на ліки. »

 

Доктор Патіл додав: «Наступними кроками буде просування цього фундаментального молекулярного дослідження та вивчення того, як кишкові бактерії людини пов’язані з різними індивідуальними реакціями на такі ліки, як антидепресанти — відмінності у відповіді, необхідна доза ліків та побічні ефекти, такі як збільшення ваги. »

 

«Якщо ми можемо охарактеризувати реакцію людей залежно від складу їх мікробіому, то медикаментозне лікування також може бути індивідуалізованим», — сказав він. «Сподіваюся, клінічна значимість подібних досліджень стане очевидною впродовж найближчих 2-3 років».

«Як зазначають автори, — це дослідження бактеріальних ізолятів лише перший крок до розуміння того, як біоакумуляція може вплинути на метаболізм ліків та склад мікробної спільноти «.

«Ймовірно, існують додаткові таємничі способи, якими бактерії змінюють біодоступність та метаболізм ліків у людському організмі». «Крім того, ми не розуміємо, як взаємодія мікробіом/ліки впливає на ефективність та безпеку ліків у окремих пацієнтів, що обмежує клінічну користь нашої галузі в даний час. Однак автори відкривають захоплюючий напрямок для майбутніх досліджень».

Джерело: https://go.nature.com/3CxioHd Nature, online September 8, 2021.

НАКОПИЧЕННЯ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ В КИШКОВИХ БАКТЕРІЯХ МОЖЕ ЗНИЗИТИ ЇХНЮ ЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ВПЛИНУТИ НА КИШКОВИЙ МІКРОБІОМ
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *