Названі популярні продукти харчування українців Без рубрики

Картопля, буряк, хліб і алкоголь входять у четвірку найпопулярніших продуктів у раціоні громадян України, повідомив на прес-конференції у Львові президент Асоціації дієтологів України Олег Швець.

«Перше місце утримує картопля, хоча вона і не є найкориснішим або найздоровішим продуктом», — сказав він. Водночас буряк медик назвав дуже корисним продуктом в енергетичному і харчовому планах.

Хліб став третім продуктом за популярністю вживання серед громадян України. Проте Швець підкреслив, що до цього продукту в Україні є і претензії, зокрема, у зв’язку з тим, що у ньому міститься багато солі, а виробники не вказують про це і не намагаються зменшити частку солі в хлібі.

«Наявність солі в хлібі призводить до того, що українці регулярно перевищують норму вжитку солі, а це не корисно для організму», — пояснив Швець.

За його словами, жителі України страждають від надмірного вживання калорій, що, в свою чергу, призводить до ожиріння. «В Україні половина дорослого населення страждає від зайвої ваги. 25% жінок і 15% чоловіків. Зайва вага провокує хвороби серцево-судинної системи, цукровий діабет і інші захворювання. Щороку від неінфекційних хвороб ми втрачаємо більше 400 тисяч наших співгромадян», — сказав він.

У зв’язку з цим Асоціація дієтологів почала підготовку національних дієтичних рекомендацій. За словами Швеця, головними розділами цих рекомендацій стануть: калорійність їжі, яку їсть людина, адекватна рівню фізичних зусиль, що витрачаються; збільшення вжитку корисних для харчування продуктів і зменшення продуктів, що негативно впливають на здоров’я; розробка рекомендацій для окремих груп населення; вироблення здорових звичок у харчуванні.

За словами дієтолога, ці рекомендації стануть основою державної програми здоров’я українців.

Названі популярні продукти харчування українців
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *