Міфи та факти про споживання молока Новини,Рекомендації по харчуванню

unnamed

Коров’яче молоко все більше привертає увагу в останні роки, а люди все частіше обирають молоко з сої та горіхів. Нещодавно великий продавець молока Dean Foods подав заяву про банкрутство. То чи варто заохочувати споживання цього типу їжі в дорослому віці, особливо зважаючи на те, що насправді його потребують лише малюки для свого зростання? Два великі дослідження надають нам достатню кількість доказів для відповідей. Нижче наведено список міфів та фактів.

Міф: Молоко захищає від переломів кісток.

Факт: Навпаки, країни з найбільшим споживанням молока мають більш високу частоту переломів.

 

Міф: Молоко допомагає контролювати вагу

Факт: Немає жодних доказів, які б підтримували факт набору або втрати ваги при регулярному споживанні молока.

 

Міф: Молоко з низьким вмістом жиру краще для вас, ніж молоко з високим вмістом жиру.

Факт: Немає доказів того, що молоко з низьким вмістом жиру здоровіше молока з високим вмістом жиру.

 

Міф: Регулярне споживання молока збільшує ризик серцевих захворювань та загальної смертності.

Факт: Ні. Немає жодних доказів на підтвердження цього.

 

Міф: Було встановлено, що гормони в молоці збільшують ризик раку, включаючи рак простати, ендометрія, молочної залози та товстої кишки.

Факт: Це стосується раку передміхурової залози та ендометрію і менше — для раку молочної залози. Виявлено, що споживання молока пов’язане зі зниженою захворюваністю на рак товстої кишки.

 

Міф: Канада та Європейський Союз заборонили молоко корів, які отримували соматотропін великої рогатої худоби через високий ризик гормоночутливих ракових захворювань у людини.

Факт: заборона була введена через шкоду, яку він завдавав добробуту корів через виникнення маститу, проблем зі стопами та зниженням народжуваності.

 

Міф: Споживання молока не має впливу на навколишнє середовище.

Факт: При отриманні коров’ячого білку вплив на глобальне потепління більший у 5-10 разів, порівняно з отриманням тієї ж самої кількості білку з сої, бобових чи зернових.

 

Міф: Є вагомі докази, які підтверджують рекомендацію Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб щодо споживання 3-х порцій (237 мл) молока на день.

Факт: Насправді існує мало доказів, які підтверджують це. Більш розумною рекомендацією буде 0-2 порції на день для дорослих. І пам’ятайте, люди — єдині ссавці на планеті, які п’ють молоко після відлучення від матерів.

 

Автори роблять висновок, що для тих, хто недоїдає, маючи поганий доступ до цільних продуктів, — корисні речовини та жири молока можуть бути корисними. Але для дорослих, які добре харчуються та мають доступ до цільних продуктів, регулярне споживання молока, ймовірно, не буде корисним, а фактори росту, що містяться у молоці можуть завдати шкоди. Крім того, це має потенційно негативний вплив для корів та планети.

 

Джерело: The New England Journal of Medicine. Journal Scan / Review · February 20, 2020.

https://www.practiceupdate.com/c/96433/1/6/?elsca1=emc_enews_expert-insight&elsca2=email&elsca3=practiceupdate_primary&elsca4=primarycare&elsca5=newsletter&rid=OTI5NDg4MTM3MzIS1&lid=10332481#commentarea

Міфи та факти про споживання молока
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *