Назад

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СЕРДЦЯ 2014

29 вересня 2014 року в усіх країнах світу будуть проведені заходи, присвячені Міжнародному дню серця. Хвороби серця та судин лишаються головною причиною смерті на Землі, випережаючи усі інші із значним відривом. Тому слід максимально скористатись можливістю привернути увагу до здоров’я сердця з боку кожного українця, можновладців, громадскості та звичайно медичної спільноти.

ВООЗ закликає присвятити цьогорічний День серця увазі до одного з найбільш значущих факторів підвищення артеріального тиску – надмірним споживанням солі. Ще у 2003 році ООН та ВООЗ оприлюднили глобальні рекомендації щодо необхідності скорочення вживання солі до 5 грамів на добу. Систематизований огляд рандомізованих досліджень 2009 року продемонстрував скорочення ризику інсульту на 23% на поширеності серцево-судинних захворювань на 17% при зменшенні на 5 грамів від вихідного споживання кухонної солі (http://dx.doi.org/10.1136/bmj.b4567).

Провідні міжнародні медичні організації закликають уряди, громадскість та кожного громадянина докласти зусиль для скорочення споживання солі на 30% до 2015 року.

Оскільки майже 80% солі у теперішній час надходить із технологічно обробленими харчовими продуктами (переважно хлібом, м’ясними продуктами, консервами, стравами у закладах громадського харчування), то і комплексний вплив має бути запроваджений з метою зменшення вмісту солі у таких продуктах.

Спільні зусилля держави, недержавних організацій повинні сприяти вирішенню наступних завдань:

–         Створення та запровадження законодавчих актів, які будуть гарантувати зменшення вмісту солі у харчових продуктах виробниками останніх;

–         Досягнення домовленостей з представниками харчової промисловості щодо наявності та доступності здорових харчів (з низьким вмістом солі);

–         Забезпечення продуктами та стравами з низьким вмістом  солі громадських об’єктів харчування – шкіл, ВНЗ, госпіталів, робочих місць;

–         Запровадження чіткого маркування продуктів щодо вмісту солі з метою надання споживачу вичерпної інформації для порівняння продуктів між собою та свідомого вибору найбільш здорових з них.

Для кожної української родини можна рекомендувати наступні поради з метою зменшення споживання солі:

–         Звертати увагу на інформацію про вміст солі, що розміщена на етикетці продукта;

–         Питати продавця про найменш солоні продукти та готові страви;

–         Прибрати соляничку та пляшки з готовими соусами зі столу;

–         Обмежити додавання солі при приготуванні їжі (менше п’ятої частини чайної ложки на страву);

–         Значно обмежити споживання технологічно оброблених продуктів із високим вмістом солі;

–         Виховувати смакові пристрасті дітей на натуральних продуктах без додавання солі.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *