Назад

Молочні продукти та м’ясо “корисні для довголіття і здоров’я серця”

Нові дослідження показують, що існуючі дієтичні рекомендації повинні бути переглянуті з точки зору врахування дієтичних звичок сучасного населення усього світу. Наприклад, необроблене червоне м’ясо та молочні продукти повинні бути включені в харчування як складова здорової дієти.

Багато існуючих досліджень свідчать про те, що дієта, збагачена фруктами, овочами, горіхами та цілими зернами на фоні різкого обмеження споживання червоного м’яса і молочних продуктів є найкращою для здоров’я серця.

Однак нові дослідження показують, що ми повинні змінити ці принципи.

Дослідження PURE (Prospective Urban Rural Epidemiological study), яке очолював професор Салім Юсуф, директор Інституту охорони здоров’я населення (PHRI) в Університеті McMaster в Гамільтоні, Канада, показує, що результати цих традиційних досліджень можуть бути упередженими та застарілими.

Зокрема, як пояснюють дослідники, такі дослідження ґрунтуються на дієтичних звичках країн з високим рівнем доходу і спираються на дані минулих десятиліть. З цих причин нове дослідження має на меті зробити більш всебічний аналіз харчових моделей людей у всьому світі.

Висновки цього дослідження були представлені на щорічній конференції Європейського кардіологічного товариства, що відбулася у Мюнхені, Німеччина у 2018. Дослідники також опублікували свої результати в журналі The Lancet.

Якість харчування та серцево-судинне здоров’я

Для дослідження PURE проф. Юсуф та його колеги вивчили зв’язок між дієтою та здоров’ям серця майже у 140 000 здорових людей у віці 35-70 років, яких клінічно спостерігали протягом 9 років. Протягом цього періоду 6,821 осіб померли від серцево-судинних захворювань, а 5,466 пережили серйозні серцево-судинні події, такі як інфаркт, інсульт і серцева недостатність.

Якість дієти учасників оцінювалася за допомогою харчової шкали. При створенні цієї шкали, дослідниками вивчались саме ті продукти, які попередні дослідження пов’язували зі зниженням ризику передчасної смерті: фрукти, овочі, горіхи, бобові, риба, молочні продукти і м’ясо.

Ендрю Менте, головний дослідник, підсумовуючи результати дослідження, каже про наступне: “Люди, які вживали дієту, що базувалась на переважному споживанні фруктів, овочів, горіхів, бобових, риби, молочних продуктів і м’яса, мали найменші ризики серцево-судинних захворювань і ранньої смерті”.

“Що стосується м’яса, ми виявили, що споживання непереробленого м’яса асоціюється із користю для здоров’я”.

Зокрема, в порівнянні з людьми, які отримали найнижчі показники якості їхньої дієти, у осіб з найвищим показником на 11 відсотків було менше шансів зазнати серйозних серцево-судинних подій, на 17 відсотків менше шансів щодо розвитку інсульту, та на 25 відсотків – менше шансів померти будь-якої причини.

 

Крім того, результати дослідження свідчать про те, що споживання рафінованих вуглеводів дійсно мусить бути обмеженим, проте молочні продукти та неперероблене червоне м’ясо можуть бути складовою здорової дієти.

“Молочні продукти та м’ясо корисні

Дослідники повторили свої висновки в чотирьох подальших дослідженнях. Загалом, результати були підтверджені на загальній вибірці з понад 218 тис. осіб більш ніж з 50 країн світу.

“Наші результати стосуються людей з різних куточків світу, тому результати є глобальними”, – пояснює Махшид Дегхан, який також є одним з головних дослідників, пов’язаних з PHRI.

Проф. Юсуф каже, що, хоча ці дані можуть суперечити традиційним переконанням, вони краще відображають наші сучасні, міжнародні дієтичні звички.

“Необхідно переосмислити думку про те, що являє собою високоякісна дієта для населення всього світу. Наприклад, наші результати показують, що молочні продукти і м’ясо корисні для здоров’я серця і довголіття.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *