МИ ЖИВЕМО ЗАНАДТО ЧИСТО? Новини,Рекомендації по харчуванню

preview_w698zc0

Якщо пандемія коронавірусу нас чомусь і навчила, то це тому, що правильна гігієна життєво необхідна для збереження здоров’я, як власного так і членів громад. Нам постійно нагадують про необхідність дезінфікувати руки, уникати дотиків до обличчя, триматися на відстані та серйозно ставитися до заходів безпеки COVID-19.

Але чи не можуть такі заходи, як то миття рук, антибактеріальна обробка та соціальна дистанція, спричинити ще одну проблему зі здоров’ям?

Це може здатися неправильним, але надзвичайно чистий спосіб життя, який прийняло наше суспільство, насправді може зробити вроджену імунну систему нашого організму слабшою. Багато людей для запобігання контакту із коронавірусом вступили в своєрідну «мікрофобію» але важливо пам’ятати, що не всі мікроби шкідливі. Насправді багато з них є необхідними для здоров’я.

Суцільна стерилізація може мати непередбачуваний негативний наслідок у вигляді знищення корисних мікроорганізмів, з якими ми зазвичай стикаємось у своєму повсякденному житті. Роблячи це, ми послаблюємо природний захист нашого організму до повсякденних загроз.

Мікроби — бактерії, грибки та віруси — невидимі неозброєним оком. В нашому тілі, як всередині, так і на поверхні, містяться трильйони цих мікроорганізмів. По-науковому ця популяція відома як мікробіом. Наприклад, мікробіом кишечника — це концепція, яка існує вже століттями, але вживається в розмовах лише з початку 2000-х.

Деякі мікроби шкідливі і можуть викликати захворювання, але більшість з них, навпаки, підтримує наше здоров’я, і їх не слід боятися, а цінувати. Розуміння ролі людського мікробіома ускладнилося ще й плутаниною навколо термінології — різниці між бактеріями, грибами та вірусами. Важливо знати про них більше і про те, як вони відрізняються, розмежовуючи корисні та шкідливі.

Бактерії є одноклітинними організмами, і більшість з них є безпечною для людини. Насправді менше 1% усіх бактерій відповідають за хвороби. Багато бактерій живуть у нашому тілі і допомагають нам залишатися здоровими. Бактеріальні інфекції можна лікувати антибіотиками, які вбивають бактерії або принаймні зупиняють розмноження шкідливих бактерій.

 

Гриби — це одноклітинні або багатоклітинні організми, подібні до бактерій тим, що живуть в різних середовищах і викликають захворювання. Грибкові інфекції можуть стати небезпечними для життя, якщо імунна система слабка, але певні гриби також мають багато корисних якостей. Відкриття пеніциліну, різновиду гриба, відбулося завдяки різноманітній цвілі, яка зараз використовується для виробництва цього антибіотика.

 

Віруси, включаючи коронавірус, є більш складними. Вони не мають власних клітин, для розмноження та реплікації вони покладаються на можливості клітини-господарі. Багато вірусів мирно співіснують з людьми, але деякі можуть викликати хвороби, включаючи відносно нешкідливу застуду, тоді як інші можуть бути смертельними та викликати такі серйозні захворювання, як СНІД, кір та COVID-19. Боротися з вірусом ліками важко, саме тому, для підтримки імунної системи, часто використовують щеплення, щоб краще підготувати організм до боротьби з вірусом.

Коли ми починаємо застосовувати гігієнічні рекомендації та соціальне дистанціювання, це має певний вплив на наше життя. Це і емоційні наслідки нашої ізоляції, і відсутність контакту з корисними природними мікроорганізмами, необхідними для підтримки захисних сил нашої імунної системи, метаболізму, травлення та здатності мозку модулювати настрій та зосереджуватися.

Питання в тому, як довго ми можемо продовжувати дотримуватись гігієнічних заходів для запобігання COVID-19, не послаблюючи нашу імунну систему?

Тут і з’являються пробіотики. Вони можуть стати героєм нашого нинішнього гермофобного середовища, допомогаючи протидіяти відсутності впливу мікробів та стимулювати власну бактеріальну популяцію нашого організму на рівні мікробіому. Пробіотики можуть буквально пробудити сонливі бактерії та клітини та допомогти захистити наше здоров’я.

Якщо ви ще не знаєте, — пробіотики — це живі мікроорганізми, які у певній кількості, приносять користь для здоров’я господаря. Це визначення було створено експертами Продовольчої та сільськогосподарської організації при ООН та ВООЗ. На сьогодні існує понад 8000 різних наукових досліджень, проіндексованих PubMed щодо їх можливостей так ефектів.

Пробіотична саплементація може допомогти компенсувати наш ультра чистий спосіб життя та додати корисні мікроорганізми до нашого щоденного арсеналу. Пробіотики впливають на функціональне різноманіття нашого мікробіому, що зміцнює імунну систему та загальну опірність організму.

Багато мікроорганізмів у складі пробіотичних добавок, включаючи лактобактерії та біфідобактерії, подібні до тих, що містяться в організмі. Різні типи пробіотиків мають багато різних впливів на організм, наприклад, допомагають підтримувати баланс корисних бактерій; синтезують певні вітаміни та інші речовини; впливають на наш настрій; регулюють вагу.

Цікаво, що дослідження пробіотиків показали сприятливий імунний вплив. Хоча не виявлено жодного пробіотику для лікування COVID-19, в даний час ведуться відповідні наукові дослідження. На сьогоднішній день опубліковано результати понад 1600 клінічних випробувань щодо пробіотиків на ClinicalTrials.gov та Міжнародній платформі реєстру клінічних випробувань ВООЗ.

Поки ми чекаємо, що життя нормалізується, використання чогось такого простого, як пробіотична добавка, може допомогти нашій імунній системі компенсувати надчистий спосіб життя. Дізнавшись більше про мікроби, ми зможемо реалізувати їх потенціал щодо збереження нашого імунітету міцним під час світової кризи.

 

Джерело: Article ‘Are We Living Too Clean?’ by Jessica Ter Haar, IPA, 25 Sept 2020  https://www.the360mag.com/are-we-living-too-clean/

МИ ЖИВЕМО ЗАНАДТО ЧИСТО?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *