ЛЮДИ, ЯКІ ДОВШЕ СТРАЖДАЮТЬ ОЖИРІННЯМ, МАЮТЬ ВИЩИЙ РИЗИК РОЗВИТКУ СУПУТНІХ ЗАХВОРЮВАНЬ Новини,Рекомендації по харчуванню

9066e1f3d3dab08f4694a03962b5e9a1bbb4621a898308891ef28f633927

Згідно з новим дослідженням, опублікованим на цьому тижні в «PLOS Medicine» Томом Норісом з колегами з університету Лафборо (Великобританія), більша тривалість ожиріння пов’язана з гіршими значеннями всіх факторів ризику кардіометаболічних захворювань.

 

Не всі люди з ожирінням мають однаковий ризик розвитку кардіометаболічних захворювань. Припускається, що те, наскільки довго людина страждає ожирінням протягом усього життя, впливає на ці зміни. У новому дослідженні, вчені використали дані з трьох британських когортних досліджень, які збирали інформацію про індекс маси тіла (ІМТ) у 20 746 учасників, віком від 10 до 40 років, а також про фактори ризику кардіометаболічних захворювань, такі як артеріальний тиск, холестерин та глікований гемоглобін (рівень цукру у крові).

 

Більше тривалість ожиріння асоціювалося з гіршими значеннями для всіх вимірюваних кардіометаболічних факторів ризику. Асоціація була особливо сильною для глікованого гемоглобіну або гемоглобіну А1c (НbA1c). Ті, хто страждав ожирінням не більше п’яти років, мали на 5% вищий рівень HbA1c (95% довірчий інтервал 4-6) у порівнянні зі здоровими людьми. У тих, хто страждав ожирінням протягом 20-30 років, рівень HbA1c був вищим на 20% (95% ДІ 17-23) порівняно зі здоровими людьми.

 

Важливо, що цей підвищений ризик зберігався, коли було зроблено коригування для надійного вимірювання тяжкості ожиріння протягом життя. Інші показники ризику кардіометаболічних захворювань, такі як систолічний та діастолічний кров’яний тиск, рівень холестерину (ліпопротеїдів високої щільності) також були пов’язані з тривалістю ожиріння, хоча вони значно відрізнялись в залежності від ступеня тяжкості ожиріння (вищий ступінь – більш значні зміни показників).

 

Автори зазначили — висновки свідчать про те, що рекомендації щодо політики охорони здоров’я мають бути спрямовані на раннє запобігання ожирінню та його невідкладне лікування. Це, в свою чергу, допоможе зменшити ризик діабету та інших супутніх захворювань, незалежно від тяжкості ожиріння.

Джерело:

Tom Norris, Tim J. Cole, David Bann, Mark Hamer, Rebecca Hardy, Leah Li, Ken K. Ong, George B. Ploubidis, Russell Viner, William Johnson. Duration of obesity exposure between ages 10 and 40 years and its relationship with cardiometabolic disease risk factors: A cohort study. PLOS Medicine, Dec. 8, 2020; DOI: 10.1371/journal.pmed.1003387

ЛЮДИ, ЯКІ ДОВШЕ СТРАЖДАЮТЬ ОЖИРІННЯМ, МАЮТЬ ВИЩИЙ РИЗИК РОЗВИТКУ СУПУТНІХ ЗАХВОРЮВАНЬ
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *