Користь йогурту для здоров’я немовлят та малюків Новини,Рекомендації по харчуванню

a6ce3092140e3b9ee632a2cdde3ab105

Коли вашій дитині чи малюку подобається їсти йогурт, корисно буде знати, що разом з ним вони можуть отримувати користь для здоров’я. Адже, як стверджують експерти, йогурт — це чудовий вибір, який можна включити до першого прикорму немовляти.

 

Щоденне споживання порції йогурту корисне не тільки для животиків наших крихіток, але може допомогти запобігти проблемам зі шкірою та алергією. У цьому огляді опублікованих досліджень автори знайшли докази того, що споживання йогурту дітьми віком від 4 до 24 місяців підсилює «дружні» бактерії кишечника і асоціюється зі зменшенням ризику розвитку екземи, чутливості до їжі та скороченням тривалості інфекційної діареї.

 

Користь для здоров’я від вживання йогурту у дітей старшого віку та дорослих добре відома, включаючи асоціацію зі зниженим ризиком розвитку діабету. В той же час, як зазначають автори дослідження, у нас обмежена інформація про вплив йогурту на немовлят та малюків.

 

У першому науковому огляді, який зосередився на вивченні впливу йогурту протягом перших 2 років життя, автори виділили 10 досліджень, в яких мова йде про оцінку здоров’я у молодих людей, які вживали йогурт або кисломолочні продукти у віці від 4 до 24 місяців.

 

«… йогурт демонструє можливість зменшення тяжкості і тривалості діареї, здатність запобігти алергії та зміцнити здоров’я кишечника у немовлят та дітей раннього віку. Жодне з досліджень не виявило негативних наслідків споживання йогурту у немовлят або дітей раннього віку. «- Donovan SM та Rao G, 2019

 

Діти, які вживають йогурт, мають знижений ризик виникнення екземи

В одному дослідженні, в якому брали участь 1041 дитина, введення йогурту в раціон протягом першого року життя незалежно було пов’язане із меншим ризиком розвитку екземи.

 

У другому дослідженні 1166 дітей споживання йогурту у віці 12 місяців було пов’язане з меншою ймовірністю екземи та чутливості до їжі у віці 5 років порівняно з тими, хто не їв йогурт. Автори роблять висновок, що регулярне вживання йогурту в грудному віці може запобігти екземі та сенсибілізації до їжі.

 

Споживання йогурту пов’язане із скороченням діареї

У дослідження було включено 45 немовлят із персистуючою діареєю тривалістю 5 днів, протягом 5 днів вони отримували молочну суміш або йогурт, діарея продовжувалася у 10 із тих, хто отримував молочну суміш, порівняно лише з 3-ма, що вживали йогурт. Немовлята, які вживали йогурт, також набрали більше ваги і потребували меншої кількості розчину для регідратації.

 

Як йогурт забезпечує користь для здоров’я?

Споживання йогурту пов’язане з більш високим рівнем лактобактерій і переважанням біфідобактерій серед мікробів у травній системі. Ці «дружні бактерії», як відомо, приносять користь здоров’ю кишечника.

 

Вчені досліджують, як мікроби кишечника можуть впливати на розвиток алергічних розладів, таких як екзема та харчова алергія, але точні механізми ще тільки мають бути вивчені.

 

Лактобактерії, ймовірно, особливо важливі для скорочення тривалості інфекційної діареї, оскільки вони відіграють певну роль у нормалізації балансу мікроорганізмів у кишечнику після діареї. Також вважають, що вони покращують переносимість лактози та підтримують імунну систему.

 

Які ефекти для харчування немовляти?

Вибір твердої їжі, з якої слід розпочати додаткове годування дитини, може мати великий вплив на зростання та розвиток, а також на загальне здоров’я та самопочуття. Йогурт давно став популярним вибором, оскільки він багатий поживними речовинами і є прекрасним джерелом калію, кальцію та вітаміну D.

 

Оскільки в цьому огляді опублікованих досліджень було виявлено цілий ряд потенційних переваг для здоров’я та жодних несприятливих наслідків, пов’язаних із споживанням йогурту, автори роблять висновок, що йогурт слід включати до їжі під час догодовування немовляти.

 

«Йогурт повинен бути включений до перших харчових продуктів для немовлят, рекомендація, що відповідає керівництву Американської академії педіатрії». — Donovan M and Rao G. 2019.

 

Джерело: Donovan M and Rao G.  Health benefits of yogurt among infants and toddlers aged 4 to 24 months: a systematic review. Nutr Rev 2019;77(7): 478-486.

Користь йогурту для здоров’я немовлят та малюків
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *