Назад

КОНЦЕПЦІЯ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ, ДРУЖНЬОГО ДО ДОВКІЛЛЯ (SUSTAINABLE DIET) СТАЄ ВСЕ БІЛЬШ ПОПУЛЯРНОЮ ТА ОБГОВОРЮВАНОЮ

За сприяння ініціативи @YogurtNutrition відбувся симпозіум, присвячений цій надзвичайно важливій темі. Адже за прогнозами до 2050 р. світове населення зросте до 10 мільярдів людей, а попит на споживання їжі тваринного походження зросте на 70% у порівнянні із 2010 роком.

Безумовно, це стане причиною ряду економічних та екологічних наслідків. Серед них  – необхідність збільшення площ пасовищ, а відповідно – загроза руйнуванню природних екосистем, збільшення викидів, небажані зміни клімату.

Іншим важливим аспектом, що супроводжує цю тенденцію, є небажані впливи нездорових харчових звичок на здоров’я населення.

У ситуації, що складається, критично необхідним є ретельний перегляд нашого раціону з метою  оцінки його за критеріями поживної цінності, калорійності і впливу на довкілля. У такій оцінці необхідно взяти до уваги регіональні моделі харчування відповідно до культурних, соціальних, релігійних та логістичних факторів.

Важливими напрямками підтримки здорового харчування, дружнього до довкілля (sustainable diet) є зменшення втрат при виробництві продуктів та при їх споживанні, адже згідно з підрахунками, ці втрати сягають однієї третини від загальної кількості виробленої харчової продукції. Втрати на виробничих етапах більш притаманні для країн, що розвиваються, а на етапі споживання  –  для розвинених країн. Іншими важливими напрямками є підвищення ефективності ведення сільського господарства та ефективне використання водних і земельних ресурсів.

Широке інформування людей про вплив їх харчових звичок на здоров’я та довкілля є ключовим аспектом для імплементації здорового харчування, дружнього до довкілля. За даними опитувань, сьогодні більш ніж 40 % населення занепокоєні проблемою зміни клімату та зацікавлені в сприянні покращенню цієї ситуації.

Основними бажаними змінами  у раціоні є збільшення споживання овочів, фруктів, бобових, горіхів, насіння, риби, цільнозернових, ненасичених жирів та зменшення споживання червоного та обробленого м’яса, рафінованих зернових, солодких напоїв, алкоголю та насичених жирів.

У даному випадку молочні продукти займають особливу нішу, адже є найбільш нутрієнтно багатими та доступними серед усіх продуктів тваринного походження. Молочні продукти є важливим джерелом гарно засвоюваного білку, кальцію, фосфору, магнію, вітаміну D та A. А сучасні фермерські практики істотно зменшують використання природніх ресурсів та вплив на довкілля.

Посилання на запис симпозіуму тут:

https://twitter.com/YogurtNutrition/status/1267795960551182341

І приємний бонус – посилання на кулінарний збірник із лайфхаками для ефективного споживання продуктів:

https://guelphfamilyhealthstudy.com/wp-content/uploads/2019/09/Rock-What-Youve-Got-Recipes-Sept-2019-Web.pdf

#ProZdorove  #wellbeing #sustainablediet

 

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *