Назад

Йогурт як рішення для дітей, які страждають від алергії на коров’яче молоко

Алергія на коров’яче молоко може бути неприємним досвідом для маленьких дітей, проявляючись симптомами від екземи до блювання та хрипів. Доброю новиною є те, що багато молодих людей можуть її перерости – 80% людей з алергією на коров’яче молоко можуть страждати від неї до того часу, поки не досягнуть 3-х років. І ще кращі новини виходять з представленого останнього дослідження, яке показує, що багато дітей, які страждають від алергії на коров’яче молоко, можуть нормально сприймати йогурт, і тому не треба ризикувати, втрачаючи всі корисні речовини, що містяться в молочних продуктах.

Алергія на коров’яче молоко є найпоширенішим видом алергії на їжу в дитинстві, а кількість хворих з року в рік тільки зростає. Зазвичай лікування полягає в тому, щоб повністю уникнути споживання молока. Проте недавні дослідження показують, що це не завжди може бути необхідним, оскільки алергічні характеристики їжі можуть змінюватися під час обробки продуктів харчування або нагрівання.

Білки їжі, що викликають алергічну реакцію, імунна система організму помилково сприймає як загрозу. Білок коров’ячого молока діє як антиген, який зв’язується з антитілами класу імуноглобулінів Е (IgE).

У деяких людей толерантність до їжі може розвинутись зокрема за рахунок приготування їжі або інших процесів, що здатні змінити структуру певних білків. Ось чому деякі діти, у яких діагностовано алергію на коров’яче молоко, можуть переносити тістечка, печиво та інші продукти, вироблені з використанням молока.

Йогурт виготовляється шляхом ферментації мс коров’ячого молока, що також може змінити структуру молочних білків. Автори цього дослідження використовували тест з використанням харчової провокації, щоб дізнатись, чи можуть діти з алергією на коров’яче молоко переносити йогурт без будь-яких алергічних проявів.

Це дослідження було проведено в Туреччині, звідки виходить слово «йогурт», і там, де спостерігається високий рівень споживання йогурту. У ньому брали участь 34 дітей, середній вік яких дорівнював 2 рокам, які, як виявилося, мають алергію на коров’яче молоко за результатами різних діагностичних тестів, включаючи тест з використанням харчової провокації щодо коров’ячого молока, вимірювання рівня IgE та шкірний тест. У дослідження були включені діти, які мали певні алергічні прояви, такі як кропив’янка, екзема, свербіж, діарея, блювання, хрипи та кон’юнктивіт у відповідь на оральну харчову провокацію з використанням коров’ячого молока. За умови анафілаксії до коров’ячого молока діти виключались з подальшого дослідження.

Через 15 днів дітям проводили іншу харчову провокацію, на цей раз з йогуртом. Результати показали, що 50% дітей сприймали йогурт, не маючи жодних проявів алергії у відповідь на харчову провокацію.

Між дітьми, які мали харчову алергію на йогурт та дітьми, які її не мали не було ніяких відмінностей у віці, статі, та тривалістю грудного вигодовування.

 

Тим не менше, діти з більшою реактивністю, продемонстрованою при проведенні шкірних тестів з натуральним молоком у якості алергена (більшим діаметром набряків після проведення тесту) – схильні гірше сприймати йогурт, ніж діти з невеликим діаметром набряку після цього шкірного тесту.

“Наше дослідження також показало, що розвиток толерантності був значно нижчим у дітей з високим рівнем IgE, специфічного для коров’ячого молока” – Küçükosmanoğlu E

Чому деякі діти сприймають йогурт але не молоко?

Молочні білки містять 80% казеїну та 20% білків сироватки, кожен з яких складається з різних компонентів. Вони по-різному реагують на технологічні процеси; наприклад, казеїн більш термостійкий на відміну від білків сироватки. Ось чому алергічні особливості коров’ячого молока зменшуються, але не повністю зникають при нагріванні. Це знайшло відображення в дослідженнях, які показали, що хоча й багато, проте далеко не всі діти з алергією на коров’яче молоко можуть переносити молоко, яке було підігріте. А крім цього, з’ясувалось, що процес ферментації з використанням Lactobacillus, який застосовують для виготовлення йогурту, також може змінити деякі молочні білки, знижуючи їх алергенні властивості.

 

Джерело: Küçükosmanoğlu E, Özen E, Eltan SB et al. Most children who are allergic to cow’s milk tolerate yogurt. J Int Med Res. 2018 Aug 9

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *