Зв’язок між споживанням харчових волокон та йогурту з ризиком раку легень: обґрунтований аналіз Новини,Рекомендації по харчуванню

3

Результати великого дослідження, у яке увійшло понад 1,44 мільйона дорослих людей з ​​усього світу свідчать, що дієта, збагачена клітковиною та  високим рівнем споживання йогурту, асоціюється зі зниженим ризиком раку легень.

Дослідження об’єднало дані з 10 перспективних когортних досліджень, в яких зафіксовані дані про дієту та випадки раку легень у США, Європі та Азії. Люди, які брали участь у дослідженнях, заповнювали дієтичний опитувальний лист на початку та протягом наступних 8 років. Для аналізу учасники були поділені на 5 груп, виходячи з кількості споживаної клітковини (найнижчий та найвищий квентилі), та споживання йогурту (жодного, низький, високий).

Дієтичні волокна, йогурт та ризик раку легень

Щодо аналізу результатів, — дослідники адаптували широкий спектр відомих факторів ризику раку легень, зокрема куріння та надлишок насичених жирів, таким чином, що відмінності в них не впливали на отримані результати.

Люди, які вживають найбільшу кількість клітковини, на 17% менше схильні до розвитку раку легень, ніж люди, з низьким рівнем її споживання. Люди, які найбільше споживають йогурт, мали на 19% менше шансів захворіти на рак легень, ніж ті, хто його не їв.

Таким чином було доведено, що люди з високим вмістом в раціоні клітковини та йогурту показують найбільше зниження ризику — в середньому ймовірність розвитку раку легень знизилася на третину порівняно з людьми, які не їли жодного йогурту та мали найменший рівень споживання харчових волокон.

Чи можуть пояснити подібну асоціацію пребіотики та пробіотики?

Клітковина є джерелом пребіотиків, що є неперетравним матеріалом, який живить «дружні» бактерії мікробіоти кишечника. Пробіотики — корисні живі бактерії, які містяться в таких продуктах, як йогурт. Вживання в їжу пребіотиків і пробіотиків може допомогти встановити здоровий баланс на рівні мікробіоти кишечника. Склад мікробіоти кишечника може сприяти підтримці здорової імунної системи, що важливо для захисту від раку. Останні дані свідчать, що метаболіти, які виробляються мікробіотою кишечника, включаючи коротколанцюгові жирні кислоти, можуть гальмувати запалення на рівні легень, що може відігравати ключову роль у розвитку раку легенів. Пребіотики та пробіотики володіють протизапальними властивостями, тому споживачі харчових волокон та йогурту виявляють протизапальну дію, кажуть автори.

«Споживання харчових волокон та йогурту асоціюється зі зниженим ризиком раку легень після адаптації до відомих факторів ризику та серед тих, хто не курив. Наші результати свідчать про потенційну захисну роль пребіотиків та пробіотиків щодо канцерогенезу легень. ”- Yang JJ et al, 2019.

Джерело: Yang JJ, Yu D, Xiang YB et al. Association of dietary fiber and yogurt consumption with lung cancer risk: a pooled analysis. JAMA Oncol. 2019;6(2):e194107.

Зв’язок між споживанням харчових волокон та йогурту з ризиком раку легень: обґрунтований аналіз
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *