ЗВ’ЯЗОК МІЖ ПЕВНОЮ БАКТЕРІЄЮ ТА ПРОЯВАМИ СПК Новини,Рекомендації по харчуванню

4695cb3b19cbf906e45dac0da0913068_XL

Дослідники з Університету в Гетеборзі виявили зв’язок між наявністю Brachyspira та СПК, особливо її варіантом, що супроводжується діареєю. Хоча відкриття потребує підтвердження в більш масштабних дослідженнях, є надія, що воно може призвести до появи нових напрямків лікування багатьох людей із синдромом подразненого кишечника.

Патогенний рід бактерій, Brachyspira, зазвичай не виявляється на рівні мікробіому кишечника людини. Нове дослідження пов’язує цю бактерію з СПК, особливо з її діарейним варіантом, і демонструє, що вона здатна ховатись під шаром слизу, захищаючи поверхню кишечника від фекальних бактерій.

Прикріплюється до клітин кишечника

Звичайного аналізу зразків калу, що використовують для вивчення мікрофлори кишечника, для виявлення Brachyspira недостатньо. Натомість вчені проаналізували бактеріальні білки у слизу з біопсій, взятих з кишечника.

«На відміну від більшості інших кишкових бактерій, Brachyspira безпосередньо контактує з клітинами і вкриває їх поверхню. Я був надзвичайно здивований, коли ми продовжували знаходити Brachyspira у дедалі більшої кількості хворих на СПК, а у здорових людей — ні», — говорить Кароліна Сьоберг Джаббар з Академії Салгренської, Університет Гетеборга, і є першим автором статті.

Результати вселяють надію

У всьому світі від 5 до 10 відсотків дорослого населення мають симптоми, що відповідають СПК (синдром подразненого кишечника). Зокрема мова йде про біль у животі та діарею, закреп або поперемінні напади діареї та запору. Люди з легкими формами СПК часто можуть жити досить нормальним життям, але якщо симптоми виявляються більш вираженими, це може спричинити серйозне погіршення якості життя.

Бактерії виявлені у 19 із 62

Дослідження базувалося на зразках тканин товстої кишки (біопсії) від 62 пацієнтів із СПК та 31 здорового добровольця (контроль). У дев’ятнадцяти із 62 хворих на СПК (31 відсоток) виявили Brachyspira в кишечнику, але бактерія не була виявлена в жодному зразку здорових добровольців. Brachyspira була особливо поширеною у пацієнтів із варіантом СПК — діарея.

«Дослідження припускає, що бактерія може бути виявлена ​​приблизно у третини осіб із СПК. Ми хочемо дізнатись, чи можна це підтвердити в більш масштабному дослідженні, і ми також збираємося дослідити, чи насправді і як саме, Brachyspira викликає симптоми. Наші висновки можуть відкрити абсолютно нові можливості для лікування деяких пацієнтів із СПК, особливо тих, хто страждає на діарею «, — говорить Магнус Сімрен, професор гастроентерології Академії Салгренської університету в Гетеборзі та старший консультант Університетської лікарні Салгренської.

Кілька можливих методів лікування

У пілотному дослідженні, яке передбачало лікування антибіотиками хворих на СПК із наявністю Brachyspira, дослідникам не вдалося викорінити бактерію.

«Схоже, що Brachyspira знаходить притулок в кишкових келихоподібних клітинах, які виділяють слиз. Здається, що це раніше невідомий спосіб виживання бактерій на фоні лікування антибіотиками, проте ми сподіваємось, що така особливість може покращити наше розуміння інших інфекцій, які важко піддаються лікуванню», — говорить Шеберг Джаббар .

Однак, якщо зв’язок між симптомами  СПК та наявністю Brachyspira буде підтверджений у більш масштабних дослідженнях, використання інших схем із залученням антибіотиків, а також пробіотиків, може стати можливим методом лікування в майбутньому. Оскільки дослідження показує, що у пацієнтів із бактерією запалення кишечника нагадує алергічну реакцію, — інші протиалергічні лікі або відповідні дієтичні втручання можуть стати ще одним напрямком лікувальної тактики. Дослідники з Університету Гетеборгу планують вивчити це у найближчі часи.

Джерело: Jabbar, K.S., et al. (2020) Association between Brachyspira and irritable bowel syndrome with diarrhoea. Gut. doi.org/10.1136/gutjnl-2020-321466.

ЗВ’ЯЗОК МІЖ ПЕВНОЮ БАКТЕРІЄЮ ТА ПРОЯВАМИ СПК
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *