Жодних доказів про те, що газована вода є шкідливою, немає, – дієтолог Без рубрики

П’ятниця, 18 травня 2012

15:24

На сьогодні жодних доказів про те, що газована вода є шкідливою, немає.

Про це 18 травня на прес-конференції у Львові повідомив президент Асоціації дієтологів України, головний позаштатний дієтолог МОЗ України Олег Швець.

«Що стосується газованих вод, то тут дуже багато пліток, певні речі, які говорять навіть фахівці, так само не відповідають існуючим доказам. Сьогодні жодних доказів про те, що газована вода є шкідливою, немає. Те, що розказують, що вона спричиняє вимивання кальцію з кісток, хвороби шлунково-кишкового тракту, нирок, не підтверджено. Тому, якщо людям подобається газована вода, можуть її споживати безперешкодно», – розповів Олег Швець.

Водночас дієтолог наголосив, що своїм пацієнтам не рекомендує вживати мінеральних вод взагалі. «Достовірної інформації про те, що мінеральна вода здатна лікувати якісь хвороби – відсутня. У світі в цивілізованих країнах ніхто не їздить на курорти на 2-3 тижні. І це не робиться не тільки тому, що немає доказів ефективності, а і є певні підстави для того, щоб говорити, що це може бути небезпечно. З власного досвіду скажу, що є непоодинокі випадки, коли люди повертаються з курортів із серйозними проблемами із здоров’ям. Я, спираючись на доказову базу, своїм пацієнтам не рекомендую вживати вживання мінеральних вод взагалі. Але ті, хто має намір поїхати на курорти, мають порадитися з лікарем», – наголосив дієтолог. Олег Швед радить вживати артезіанську воду. І каже, що для більшості людей на кожен день підходить столова, а не мінеральна вода.

Для більшості людей добова норма споживання рідини становить 2- 2,5 літри для жінок і 2,5-3 літри для чоловіків. За словами дієтолога Львівської лікарні швидкої медичної допомоги Ольги Муштрук, ¾ цієї норми має становити чиста вода, бо чаї, соки організм людини вже сприймає як їжу.

Такі популярні серед українців напої як кава та чай: ці два напої, до складу яких входить кофеїн, також є предметом дискусій. Результати останніх великих досліджень свідчать, що споживання кави та чаю призводить до зменшення ризику атеросклерозу, інсульту, діабету, пухлин, важких хвороб печінки тощо. Тому дві-три чашки чаю чи філіжанки кави на день є здоровою звичкою. Безперечно, людям, які мають індивідуальну чутливість до кофеїну, такі напої слід споживати обережно.

Жодних доказів про те, що газована вода є шкідливою, немає, – дієтолог
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *