ЕФЕКТИВНІСТЬ ЛІКУВАННЯ ГОСТРОЇ ІНФЕКЦІЙНОЇ ДІЕРЕЇ ПРОБІОТИКАМИ Новини,Рекомендації по харчуванню

a61adf3a735e48172d1188a9e0a4f5c1

Автори оновленого Кокранівського огляду стверджують, що на теперешній час немає доказів того, що пробіотики ефективні для лікування гострої інфекційної діареї. Попередні версії огляду припускали, що такі переваги були; але оновлення доказів, яке включало нові дослідження, скасувало попередні висновки.

Попередня версія огляду базувалась на результатах 63 досліджень. Аналіз отриманих результатів на той час давав змогу  припустити, що пробіотики є ефективними. У останнє оновлення увійшли результати нових досліджень, включаючи два великі добре сплановані і проведені дослідження; було виявлено суттєву упередженість попередніх публікацій; а використання системи GRADE призвело до кардинальної зміни оцінки ефективності використання пробіотиків.

Гостра інфекційна діарея — серйозне глобальне захворювання, яке є особливою проблемою для дітей в країнах з низьким та середнім рівнем доходу. Гостра діарея зазвичай проходить протягом декількох днів. Однак при важкій формі цього патологічного процесу втрата води та солей з організму може бути значною, спричиняючи зневоднення і навіть смерть.

Автори огляду вивчили дані 82 досліджень, в які загалом увійшло 12 127 учасників і в цілому не виявили різниці між ефектами від прийому пробіотиків та плацебо чи відсутністю додаткового лікування на скорочення тривалості діареї.

Пробіотики не мали переваг у випадку діареї, яка тривала 48 годин і більше, а докази скорочення тривалості діареї були дуже слабкими. Ми сподіваємось, що наші результати перешкоджатимуть використанню пробіотиків при гострій інфекційній діареї. Це матиме сприятливі наслідки для зменшення витрат, а також не впливатиме на важливість інших заходів, таких як підтримка або поліпшення гідратації «.

 

Стівен Аллен, головний автор дослідження, професор, Ліверпульська школа тропічної медицини

 

Джерело: Collinson, S., et al. (2020) Probiotics for treating acute infectious diarrhoea. Cochrane Database of Systematic Reviews. doi.org/10.1002/14651858.CD003048.pub4.

ЕФЕКТИВНІСТЬ ЛІКУВАННЯ ГОСТРОЇ ІНФЕКЦІЙНОЇ ДІЕРЕЇ ПРОБІОТИКАМИ
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *